Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Apostolat Margaretka wspiera posługę bpa Marka Solarczyka

środa, 17 lutego 2021 14:45 / Autor: Radosław Mizera
KS. ZBIGNIEW NIEMIRSKI /FOTO GOŚĆ
Radosław Mizera

Już sto osób wspiera każdego dnia modlitewnie posługę biskupa Marka Solarczyka w Kościele Radomskim. Ten duchowy dar ordynariusz radomski otrzymał w dniu swojego ingresu do radomskiej katedry.

- Dziękuję wszystkim za waszą otwartość, za waszą gorliwość, za to wszystko, co już czynicie każdego dnia. Dziękuję za waszą modlitwę i ofiary. Dziękuję za to wszystko, że moja posługa i to, co Bóg mi zawierzył w diecezji radomskiej jest bliskie tak wyjątkowo każdemu z was – powiedział bp Solarczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Poinformował przy okazji, że w modlitewnym maratonie uczestniczą osoby z całego świata. - I jest to wyjątkowy znak i potwierdzenie, że dla Bożej łaski nie ma granic, że dla tych, którzy stanowią tajemnicą i wspólnotę Kościoła, wszystko jest możliwie, bo Bóg jest ich mocą, ich obecnością w tym wszystkim co sprawia, że ich życie nabiera sensu i znaczenia. Dziękując wam za wasze oddanie i poświęcenie obiecuję, że każdego dnia, również ja modlę się za was, prosząc o to, by Bóg was wpierał, aby Maryja wyprosiła obfite łaski na to wszystko, co niesiecie przez swoje życie – powiedział bp Solarczyk.

Przypomnijmy, że po Ingresie biskup Marek Solarczyk otrzymał - jako duchowe wsparcie pasterskiej posługi - modlitewną Margaretkę. Osoby zainteresowane przyłączeniem się do modlitwy za biskupa radomskiego są proszone do kontaktu poprzez media społecznościowe na facebook.com/bpmsolarczyk

Apostolat Margaretka od 1981 roku gromadzi wiernych na całym świecie, którzy swoją modlitwą i wyrzeczeniem wspierają ofiarnie kapłanów. Członkami ruchu zostają ludzie o wielkich sercach, którzy pragną chronić kapłanów najskuteczniejszą bronią, jaką jest modlitwa i umacniać swoją osobistą więź z Chrystusem za pośrednictwem Najświętszej Maryi Panny.

Centrum Apostolatu Margaretka w Polsce znajduje się od 2009 roku w Warszawie. W kraju jest ponad 20 ośrodków m.in. w Kielcach, Gdańsku, Toruniu, Łomży i Kaliszu.

Duszpasterzem Apostolatu Margaretka w diecezji radomskiej jest ks. Grzegorz Tęcza.