Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Misterium Męki Pańskiej w Kałkowie-Godowie

czwartek, 18 lutego 2021 11:25 / Autor: Radosław Mizera
foto: www.sanktuariumkalkow.pl
Radosław Mizera

Na teatralne rekolekcje zapraszają duszpasterze z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie. Misterium Męki Pańskiej wystawianie jest od 47 lat.

Misterium to sztuka, która wpisała się w historię nie tylko Kałkowa, ale całej świętokrzyskiej ziemi. Co roku przybywa tam wiele nowych grup pielgrzymkowych i osób indywidualnych z całej Polski. Misteria Męki Pańskiej są organizowane w Wielkim Poście od 47 lat i przygotowywane przez zespół aktorski, który działa przy sanktuarium.

- Serdecznie zapraszam do naszego sanktuarium na teatralne rekolekcje zamyślenia nad aktem miłości Bożej do końca, którą przeżywamy w tajemnicy męki i śmierci Jezusa Chrystusa - powiedział ks. Zbigniew Stanios, kustosz sanktuarium.

Ks. Stanios dodaje, że aktorzy należą do wspólnoty parafialnej, gdzie od 47 lat dają piękne świadectwo żywej wiary i miłości do Boga i Kościoła.

- Dzielimy się radością, że wystawiane przez lata Misterium Męki Pańskiej jest darem ich bezinteresownego zaangażowania, ofiarowania swojego czasu, talentu i siły - podkreślił kustosz godowskiego sanktuarium.

Misterium będzie wystawiane od soboty Wielkiego Postu, 27 lutego do soboty przed Niedzielą Palmową, 28 marca włącznie, o godzinie 15.30.

Akcja misterium rozgrywa się w różnych miejscach, począwszy od modlitwy Chrystusa w ogrodzie Oliwnym, aż po scenę śmierci Zbawiciela na Golgocie. Autorem scenariusza i reżyserem Misterium Męki Pańskiej jest pierwszy kustosz sanktuarium ks. Czesław Wala.

Duszpasterze proszą, by z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną wcześniej dokonywać rezerwacji uczestnictwa w informacji sanktuarium pod numerem telefonu: 0-41 272 18 88. Osoby pragnące zatrzymać się w sanktuarium na noc proszone są o dokonanie rezerwacji miejsca w Domu Pielgrzyma pod numerem telefonu kom. 660 158 239.