Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Zmarła Genowefa Chrapek, mama śp. bp. Jana Chrapka

czwartek, 25 lutego 2021 11:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/Didgeman
Elżbieta Warchoł

Wczoraj, 24 lutego 2021 r. w wieku 91 lat zmarła Genowefa Chrapek, mama śp. ks. biskupa Jana Chrapka.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 26 lutego w kościele parafialnym Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach, o godz. 12 różaniec, a o godz. 12. 30 msza św. pogrzebowa.

Urodziła się 19 listopada 1929 r. w Woli Skolankowskiej w diecezji sandomierskiej. Wychowała pięcioro dzieci, troje z nich ofiarowała Panu Bogu do Zgromadzenia Księży i Sióstr św. Michała Archanioła. Księdzem michalitą był syn śp. bp Jan, a siostrami zakonnymi są dwie córki: Maria w zgromadzeniu s. Agnieszka i Zofia w zgromadzeniu s. Barbara. Dwaj synowie: Kazimierz i Marek założyli własne rodziny. W domu rodzinnym pozostał syn Marek z żoną Wiolettą i córkami Pauliną i Barbarą.

Śp. Genowefa przeżyła śmierć męża Józefa (zmarł 1 listopada 1990 r.), śmierć bp. Jana (zmarł 18 października 2001 r.) oraz śmierć drugiego syna Kazimierza.

Genowefa Chrapek była człowiekiem niezwykle pogodnym i dobrym. Gromadziła wokół siebie nie tylko rodzinę, ale też ludzi okolicznych będących w różnych potrzebach materialnych i duchowych, dzieląc się z nimi własnymi dobrami intelektualnymi, materialnymi i duchowymi. Odznaczała się również ogromną wrażliwością religijną. Mówiło się, że własny pokój zamieniała na kaplicę, gdyż w ciągu kilku ostatnich lat życia, kiedy cierpienie stało się już jej codziennym zadaniem nieustannie odmawiała różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego ofiarując je we wszystkich polecanych jej sprawach a także za zgromadzenia michalickie, Ojca świętego i Kościół.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.