Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Z ostatniej chwili
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Niedziela Ad Gentes: Żyjmy Eucharystią

piątek, 26 lutego 2021 10:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Dzieło Pomocy Ad Gentes
Elżbieta Warchoł

II niedziela Wielkiego Postu, 28 lutego przeżywana jest w Kościele w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. „Dziękując Bogu za ich trud i oddanie sprawie Ewangelii, prośmy, by strzegł ich od niebezpieczeństw, wspomagał w trudnościach i błogosławił ich pracy” – napisał bp Mazur. „Módlmy się, by czerpali siłę z Eucharystii do codziennych zmagań, posługi słowa i dawania świadectwa miłości” – podkreślił nawiązując do hasła tegorocznej Niedzieli „Ad Gentes”.

Przewodniczący KEP ds. Misji przypomniał, że w Azji i Oceanii, Afryce i na Madagaskarze oraz w Ameryce Łacińskiej posługują 1883 misjonarki i misjonarze. „Jesteśmy dumni, że w czasie pandemii, misjonarze pozostali na placówkach, chociaż wiele organizacji pozarządowych wycofało się z terenów misyjnych” – zaznaczył bp Mazur. „Misjonarze pozostali, by być znakiem nadziei i nieść ulgę strapionym, chorym i ubogim. Dlatego mają prawo do modlitwy, ofiar duchowych i materialnych” – podkreślił.

Jeśli chodzi o diecezję radomską, to organizowana jest zbiórka darów.

- Tradycyjnie organizujemy w diecezji zbiórkę darów dla parafii naszych kapłanów na Wschodzie. Szczególnie są obecnie potrzebne środki chemiczne czyszczące i piorące. Uprzejmie proszę kapłanów i katechetów o zorganizowanie zbiórek i dostarczenie darów - mówi ks. Bernard Kasprzycki, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji radomskiej.

Obecnie z diecezji radomskiej na misjach pracują: ks. Mirosław Bujak (Kamerun), ks. Szymon Sieczka i ks. Piotr Stępień (obaj Brazylia), ks. Dariusz Stańczyk (Rosja) oraz misjonarze świeccy: Małgorzata Strzelecka (Zambia). Natomiast na Wschodzie pracują: ks. Krzysztof Wilk i ks. Michał Machnio (obaj na Ukrainie) i ks. Artur Chruślak (Mołdawia).

Warto włączyć się także w akcję "Misjonarz na Post". Więcej o tym TUTAJ.

Dzieło Pomocy „Ad Gentes” można wesprzeć wpłacając ofiary na jego konto, a także wysyłając sms na numer 72032 o treści „Misje” (koszt 2,46 zł z Vat). Więcej informacji o sposobach pomagania misjom na stronach www.misje.pl, www.adgentes.misje.pl.