Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pasterz Kościoła Radomskiego zaprasza na uroczystości ku czci św. Kazimierza

piątek, 26 lutego 2021 15:35 / Autor: Monika Nowakowska
foto: xSP/diecezja.radom.pl
Monika Nowakowska

Zbliża się doroczne święto patrona Radomia i Diecezji Radomskiej, św. Kazimierza królewicza. Na triduum ku czci św. Kazimierza oraz mszę św. odpustową w Bazylice Mniejszej na radomskim Zamłyniu zaprasza ks. bp Marek Solarczyk.

Biografowie św. Kazimierza podkreślają jego umiłowanie modlitwy, ducha ascezy i pokuty, skrywanej, ale utwierdzonej pobożności opartej na adoracji Chrystusa w Eucharystii i na zawierzeniu Maryi. Prostota i głębia, pokora i godność- to cechy religijności św. Kazimierza, tak bardzo aktualne także w naszych czasach.

- Obchodząc doroczne uroczystości kazimierzowskie, pragniemy uczyć się tych wartości i pielęgnować je w codziennym życiu osobistym i społecznym. Serdecznie zapraszam duchowieństwo, alumnów seminarium, zgromadzenia zakonne, władze miejskie i samorządowe, wiernych świeckich na uroczystości kazimierzowskie do Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu - mówi ks. bp Marek Solarczyk.

Triduum ku czci św. Kazimierza odbędzie się 1, 2 i 3 marca o godz. 17.30. W czwartek, 4 marca o godz. 11.00 sprawowana będzie centralna Msza św. odpustowa celebrowana przez księdza biskupa Marka Solarczyka.