Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gemma Galgani, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 11 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

6. rocznica sakry biskupa Piotra Turzyńskiego

niedziela, 28 lutego 2021 08:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Dziś 6. sakry biskupa Piotra Turzyńskiego.

28 lutego 2021 roku przypada 6. rocznica święceń biskupich bpa Piotra Turzyńskiego. Życzenia skierował między innymi biskup Marek Solarczyk.

- 6 lat to już jest wyjątkowy czas doświadczeń. Każdy z nas ma swoje wyobrażenia czym jest posługa biskupia. Drogi biskupie Piotrze, poprzez to, co już przeżywałeś i przeżywasz, dobrze wiesz, jaka to jest tajemnica ludzkich spraw i zaangażowania, tego, co jest pięknem i wyzwaniem dla wspólnoty Kościoła, ale przede wszystkim wyjątkowego daru, jaki Bóg ofiarowuje w duchowych doświadczeniach. Życzę, aby ta posługa była jak najmocniejsza i najbardziej przepełniona mocą Boga, a w tym, co biskupie Piotrze niesiesz w swojej życzliwości i otwartości, też będzie wiele ludzkich darów dla innych ludzi. Niech Pan Bóg to umacnia! – życzy biskup Marek Solarczyk.

Biskup Piotr Turzyński jest biskupem pomocniczym diecezji radomskiej i wikariuszem generalnym Kurii Diecezji Radomskiej. Jest członkiem Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, Komisji Nauki Wiary oraz delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Jego dewizą jest hasło: 'Kościół Matka – Matka Kościoła”.

Szczególnym przedmiotem zainteresowań naukowych bp. Piotra Turzyńskiego są Orygenes, św. Augustyn z Hippony oraz Ojcowie pustyni. Ma tytuł doktora habilitowanego. Bp Piotr Turzyński jest miłośnikiem Fiodora Dostojewskiego oraz J. R. R. Tolkiena i literatury fantasy. Lubi teatr i film, muzykę irlandzką i poezję śpiewaną. Gra na gitarze, kocha góry oraz jeździ na nartach i gra w siatkówkę.

Polecajmy Jego dalszą służbę Kościołowi radomskiemu opiece Maryi Matce Kościoła.