Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk modlił się w intencji zdrowia ks. Adama Myszkowskiego

środa, 03 marca 2021 20:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
YT/Parafia Wielka Wola - Paradyż
Elżbieta Warchoł

W intencji ks. Adama Myszkowskiego proboszcza parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu modlił się w środę, 3 marca biskup radomski Marek Solarczyk. Ks. Adam Myszkowski został pobity wieczorem, 2 marca i obecnie w stanie ciężkim przebywa w jednym z łódzkich szpitali.

We wprowadzeniu do Mszy św. biskup radomski Marek Solarczyk powiedział: Gromadzimy się w naszej świątyni, aby zawierzać Bogu i Jego mocy naszego Księdza Proboszcza ks. Adama prosząc o łaskę zdrowia. Prosząc o szybki powrót do pełni sił. Prosząc, aby to trudne doświadczenie, pełne cierpienia dla niego, ale i wielkiego duchowego, i życiowego trudu dla każdego z nas, by przyniosło obfite Boże, duchowe owoce. Dziękuję za tę wspólnotę modlitwy tutaj zgromadzoną, za was drodzy parafianie i wszystkich, którzy z troską i życzliwością jesteście, aby zawierzać Ks. Adama Bogu. Dziękuję kapłanom tutaj zgromadzonym – mówił biskup radomski Marek Solarczyk na rozpoczęcie Mszy św. w Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Wielkiej Woli - Paradyżu.

W homilii biskup radomski mówił: Środa II Tygodnia Wielkiego Postu od dzisiaj już nie będzie taka jak wszystkie poprzednie. Biorąc pod uwagę intencję, która nas tu gromadzi, biorąc pod uwagę osobę Ks. Adama – cierpiącego. Dzisiaj słowo, które jest wpisane w ten dzień odczytujemy w wyjątkowy sposób. Zaczynając od Ewangelii, która właściwie jest dzisiaj dla nas bardzo oczywista i wymowna. Bo kiedy Chrystus mówił o tym, że zbliżają się do Jerozolimy, że tam będzie cierpiał, że tam umrze i zmartwychwstanie okazało się, że ta wyjątkowa tajemnica zbawienia wcale niekoniecznie była od razu zauważona i przebiła się przez to co człowiek niesie w swoim sercu. Czy to mama synów Zebedeusza, czy nawet pozostałych dziesięciu, którzy się obruszyli na nich. Nie dlatego, że nie została uszanowana ta myśl, to orędzie, to przesłanie Jezusa, ale dlatego, że oni prosili. Ta Ewangelia jest właśnie takim wielkim wołaniem o to, by zachować właściwą wrażliwość. Dlatego powiedziałem, że od dzisiaj te dzień, to słowo będzie oczywiste dla nas. Bo my dlatego tu jesteśmy, że są sprawy ważne i najważniejsze wśród wielu innych, które są wpisane w nasze życie. To są te sprawy, które skupiają się dzisiaj wobec tajemnicy życia i zdrowia, naszej wspólnoty parafialnej, kapłańskiej, diecezjalnej wokół Ks. Adama.

Dalej biskup radomski mówił: Ks. Adam jest w szpitalu. Modlimy się o jego zdrowie. Polecamy wszystkich którzy go leczą, prosząc o mądrość, o właściwe decyzje. Dlaczego tu jesteśmy? Dlaczego w taki sposób to przeżywamy? Bo wierzymy, że w tej duchowej łączności jesteśmy z nim, a on jest z nami. Może słowa proroka Jeremiasza są dla niego dzisiaj tą tajemnicą, którą on niesie w sobie, leżąc tam na łóżku szpitalnym.

Następnie biskup radomski Marek Solarczyk powiedział: Tajemnica naszego Sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego właśnie dzisiaj przez osobę Księdza Adama też niesie taką nową wymowę. Bo może być gdzieś w sercu każdego z nas taka modlitwa, takie trwanie, takie wołanie wobec Chrystusa Pana Cierniem Ukoronowanego i takie swoiste wołanie i wyznanie: Panie, dobry Mistrzu, Twoja głowa była skaleczona, ciernie zadawały tak ogromny ból, doskwierały tak niewyobrażalne rany. Prosimy, aby ta tajemnica ran, tego bólu, głowy naszego kapłana Ks. Adama przez Ciebie była uleczona! Gdzie jak nie tutaj? Gdzie jak nie przed Chrystusem Cierniem Ukoronowanym mamy o to prosić? Mamy w to wierzyć, chcemy w to wierzyć i w to wierzymy! Niech to będzie naszą intencją, niech to będzie naszą mocą! Niech to będzie tym doświadczeniem, które przeżywając razem prosimy, aby Bóg nas zjednoczył, aby Bóg nas umocnił. Aby Bóg Ks. Adama uzdrowił!

Wybaw nas i niech moc Twojej miłości zwycięży!- zakończył biskup radomski Marek Solarczyk.

Po Mszy św. odmówiona została Litania do Najśw. Krwi Pana Jezusa, a potem zgodnie z tradycją panującą w parafii – nowenna do św. Antoniego. Na zakończenie liturgii bp Marek Solarczyk udzielił zgromadzonym w Sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego w Wielkiej Woli - Paradyżu pasterskiego błogosławieństwa.