Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wielkopostne spotkanie katechetów on-line

sobota, 06 marca 2021 14:24 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Prawie 400 osób wzięło udział w wielkopostnym spotkaniu katechetów diecezji radomskiej. Wydarzenie z powodu pandemii odbyło się w formie on-line. Słowo do katechetów skierował biskup radomski Marek Solarczyk.

- Życzę wam, abyście potrafili zawsze z radością być razem ze swoimi wychowankami i ich rodzinami. Bez względu na okoliczności, czas i formę stajemy jako ci, którzy chcą być świadkami i znakiem obecności Boga. Ważne jest, aby w tym wszystkim czego oni doświadczają zabrzmiały słowa ojca, który mówi: „Moje dziecko, ty zawsze jesteś ze mną i wszystko, co moje, do ciebie należy”. Dobrze wiemy, że to nigdy nie jest proste. Potrzeba cierpliwości i ufności dla Boga, że to co robimy, zawsze będzie miało sens, jeżeli będziemy czynili to z oddaniem. W tym wszystkim jest działanie Boga – mówił biskup Marek Solarczyk.

Spotkanie zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej. Dyrektor wydziału ks. prof. Stanisław Łabendowicz zwrócił uwagę, że wielkopostne dni skupienia dla katechetów mają swoją specyfikę. - Każdego roku uczestniczy w nich wiele osób, ale z powodu pandemii musieliśmy się spotkać w formie on-line. Chcemy życzyć katechetom, aby pełni optymizmu radość zwycięstwa Chrystusa, która dokonuje się przez tajemnice krzyża przenosili na uczniów i swoje środowiska. Jesteśmy w czasie, który wymaga poświęcenia i służby innym. W tym wszystkim jest Chrystus – powiedział ks. Łabendowicz.

W programie spotkania była msza święta z homilią ks. Przemysława Wójcika i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na koniec konferencję wygłosił ks. Michał Podsiadły.