Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Nikola Stokłos najlepsza w konkursie „Pamięci Dziewczyn Wyklętych”

niedziela, 07 marca 2021 15:06 / Autor: Radosław Mizera
foto: Starostwo Powiatowe w Końskich
Radosław Mizera

Ponad sto osób wzięło udział w konkursie powiatowym „Pamięci Dziewczyn Wyklętych”. Nagrody dla laureatów wręczono po mszy świętej w koneckiej kolegiacie św. Mikołaja.

Proboszcz parafii ks Andrzej Zapart powiedział w homilii, że "żołnierze niezłomni doznawali strasznych tortur, bo trwali wierni Ojczyźnie". - Kiedy nie udało się ich pokonać, złamać, to oprawcy zostawało tylko jedno wyjście: zabić i tak pochować w dołach niepamięci, żeby nikt już o nich nie wspominał - mówił ks. Zapart.

Marian Wikiera, naczelnik promocji Starostwa Powiatowego w Końskich. Podkreśla również wysoki poziom prezentowany przez uczestników konkursu:

Pierwsze miejsce w konkursie z maksymalną ilością 35 punktów przypadło Nikoli Stokłos z Mościsk Dużych, uczennicy II LO w Końskich. Laureatką drugiego miejsca została Natalia Boruń ze Stąporkowa. Trzecie miejsce należy do Kamila Jakubowskiego z Końskich. Ponadto wyróżnienia otrzymały też uczestniczki które zdobyły 34 punkty. Wśród nich znalazły się: Małgorzata Łyczek, Magda Wrzeszcz, Dominika Zielińska, Martyna Bielecka, Wiktoria Waszczyk oraz Aleksandra Werens. Komisja postanowiła też wręczyć wyróżnienie specjalne za udział w konkursie Aleksejowi i Swietłanie Miłowanow, przedstawicielom krasnodarskiej Polonii.

Konkurs objął patronatem honorowym bp Marek Solarczyk, Instytut Pamięci Narodowej - Delegatura w Kielcach oraz Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie.