Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do Rycerzy Kolumba!

czwartek, 18 marca 2021 13:43 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/MarkMartins
Monika Nowakowska

Rycerze Kolumba działający przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Kapturze w Radomiu po raz kolejny wychodzą naprzeciw osobom starszym, samotnym, chorym i potrzebującym - wspierając działania władz i instytucji walczących z pandemią koronawirusa, uruchamiają telefony i służą transportem.

Rycerze Kolumba chcą skupić się przede wszystkim na osobach starszych, jako grupie najbardziej narażonej na ryzyko zakażenia, ale jak zapewniają, w razie potrzeby, nikomu nie odmówią pomocy. Deklarują pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwienie spraw urzędowych i pocztowych, transport do lekarza czy na rehabilitację.

- Pomoc drugiemu człowiekowi, to podstawa naszej działalności. Teraz, gdy świat ogarnęła pandemia koronawirusa, postanowiliśmy jeszcze bardziej wzmóc nasze działania. Służymy własnym transportem i czasem, a w razie potrzeby także pieniędzmi - mówi rycerz Krzysztof Orzechowski:

Rycerze Kolumba służą pomocą także w sferze duchowej poprzez posługę sakramentalną księży.

Władze przypominają, że duże skupiska ludzi, to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Apelują, by jeżeli to możliwe, ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych.

Osoby zainteresowane pomocą mogą dzwonić pod nr telefonów:

do Rycerzy Kolumba - 533-963-383

do parafii - 48 331-40-31