Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Kuczki: Wpatrzeni w przykład św. Józefa

piątek, 19 marca 2021 21:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Razem z pasterzem diecezji radomskiej biskupem Markiem Solarczykiem parafia pw. św. Józefa Oblubieńca N. M. P. w Kuczkach przeżywała 19 marca swój odpust parafialny. To jeden z kościołów stacyjnych w diecezji radomskiej, w którym w trwającym Roku św. Józefa można uzyskać odpust zupełny.

W Uroczystość św. Józefa Oblubieńca N. M. Panny, 19 marca biskup radomski Marek Solarczyk przewodniczył Mszy św. w kościele św. Józefa Oblubieńca w Kuczkach. Pasterza diecezji oraz wszystkich przybyłych na uroczystości odpustowe przywitał proboszcz ks. Wiesław Kudła, który powiedział:

We wprowadzeniu do Mszy św. biskup radomski Marek Solarczyk pozdrowił zgromadzonych w kościele stacyjnym w Kuczkach słowami:

W homilii bp Marek Solarczyk nawiązał do czytań liturgicznych, potem wskazał na przykład życia i wiary św. Józefa. Do zgromadzonych na uroczystości odpustowej w kościele św. Józefa Oblubieńca N. M. Panny powiedział:

Na zakończenie Mszy św. biskup radomski Marek Solarczyk zawierzył rodziny i wszystkich parafian szczególnej opiece św. Józefa.

Wierni w parafii Kuczki są dumni ze swojej parafii. W tym roku także szczególnie wdzięczni, że ich świątynia jest kościołem stacyjnym w Roku św. Józefa:

W diecezji radomskiej mamy 8 kościołów stacyjnych, którym patronuje św. Józef. W każdym z nich można w Roku św. Józefa uzyskać odpust zupełny.