Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Wydarzenia

Uroczystości pogrzebowe ks. Adama Myszkowskiego na antenie Radia Plus Radom

poniedziałek, 22 marca 2021 13:18 / Autor: Newsroom
Fot. ks. Zbigniew Niemirski/GN
Newsroom

O godz. 18.00 w sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu rozpoczną się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Adama Myszkowskiego . Transmisja w Radiu Plus Radom.

Radio Plus Radom przeprowadzi transmisję mszy świętej we wtorek, 23 marca o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ksiądz bp Henryk Tomasik. Podczas tej mszy świętej będą modlić się wierni świeccy. 

Na zakończenie mszy świętej zmarłego duszpasterza pożegnają: parafianie, kapłani dekanatu żarnowskiego, władze państwowe oraz samorządowe Paradyża, a także członkowie rodziny.

O godzinie 20.00 mszy świętej koncelebrowanej przez kapłanów z diecezji będzie przewodniczył bp Piotr Turzyński. W tej mszy świętej weźmie udział rodzina zmarłego kapłana.

W środę, 24 marca o godz. 12.00 w kościele w Radoszycach msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Wacława Depo i z udziałem ks. biskupa Marka Solarczyka. Metropolita częstochowski, który jest również przyjacielem z rocznika święceń wygłosi homilię pogrzebową. Po mszy świętej ks. biskup Marek Solarczyk będzie przewodniczył modlitwie ostatniego pożegnania i na miejscowym cmentarzu.

Kuria diecezjalna w Radomiu informuje, że uwzględniając limit mogących uczestniczyć w kościele w Radoszycach, podczas uroczystości pogrzebowych wewnątrz kościoła będą mogli uczestniczyć wyłącznie księża biskupi, koledzy z rocznika święceń ks. Adama i jego najbliższa rodzina. Pozostali będą uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła.

Informacje dla mediów:

Z uwagi na aktualne przepisy związane z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19 w uroczystościach pogrzebowych Księdza Prałata Adama Myszkowskiego, kustosza sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu we wtorek, 23 marca br. wewnątrz świątyni może wziąć udział ograniczona limitem sanitarnym liczba osób i nie jest przewidziany udział przedstawicieli mediów: operatorów kamer, fotoreporterów, dziennikarzy prasowych, internetowych i radiowych.

Redakcje i Dziennikarze chcący relacjonować pogrzeb śp. ks. Prałata Adama Myszkowskiego będą mieli wyznaczone miejsce przed świątynią w krużgankach Sanktuarium (przy figurze św. Franciszka), które wskażą służby porządkowe.

Uprzejmie prosimy o podporządkowanie się do zaleceń i wskazówek wyznaczonych służb porządkowych na terenie Sanktuarium (strzelców i strażaków OSP) i uszanowanie skupienia w czasie trwania liturgii mszy świętej.

Na zewnątrz kościoła będzie przeprowadzona transmisja mszy świętej żałobnej o godz. 18.00 za pośrednictwem telebimu oraz przygotowanego nagłośnienia (będzie możliwość skorzystania z sygnału audio).

Ponadto, transmisję mszy świętej żałobnej przeprowadzi Radio Plus Radom oraz strona parafii www.parafia-wielkawola.pl.

ORGANIZATOR: PARAFIA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W PARADYŻU