Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Radomska Caritas podsumowała zbiórki dla Bejrutu i Chorwacji

wtorek, 23 marca 2021 11:58 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 300 tys. złotych zebrały parafie w diecezji radomskiej dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu i Chorwacji. W sierpniu ubiegłego roku w stolicy Libanu doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych, a pod koniec grudnia Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi.

Ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas podziękował wszystkim, którzy przekazali ofiary na dwie zbiórki, które były prowadzone w diecezji radomskiej. - Mimo pandemii, mimo problemów zdrowotnych, wierni okazali wielkie serce dla mieszkańców Chorwacji i Bejrutu. Ponad 141 tys. zł dla Chorwacji i 164 tys. zł dla Bejrutu są to kwoty imponujące, bowiem zbiórki odbyły się w czasie pandemii, kiedy w kościołach jest mniej wiernych. Dziękuję za odzew wobec potrzebujących - powiedział ks. Kowalski:

Przypomnijmy, że 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło wiele osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

Z kolei 4 sierpnia ub.r. doszło w Bejrucie do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, przynosząc ponad 200 ofiar śmiertelnych, ponad 7,5 tys. rannych i szkody materialne oszacowane na miliardy dolarów.