Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W piątek wyruszą Ekstremalne Drogi Krzyżowe

środa, 24 marca 2021 14:56 / Autor: Michał Kaczor
fot. JS/RPR - zdjęcie ilustracyjne
Michał Kaczor

Trzy Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszą w piątek z Radomia. Uczestnicy przejdą dziewięcioma trasami.

Z Radomia wyruszą trzy Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Organizują je: Duszpasterstwo Akademickie oraz parafie św. Jadwigi i św. Wacława.

Pięć tras przygotowało Duszpasterstwo Akademickie. EDK wyruszy z katedry w piątek około 19:00.

- Idziemy do Skrzyńska. Są one różnej długości i o różnym stopniu trudności. Jest trasa św. Michała Archanioła, która ma 43 km, trasa czerwona, św. Jadwigi Królowej (45 km), trasa czarna św. Ojca Pio (44 km), żółta św. Klary (38 km) i biało-czerwona, której patronuje ks. Roman Kotlarz (47 km) - mówi ks. Damian Fołtyn, duszpasterz akademicki.

Uczestnicy EDK z parafii św. Wacława przejdą trzema trasami - białą, której patronem będzie błogosławiony Bolesław Strzelecki (63 km), czerwoną - św. Wacława (45 km) i niebieską - św. Kazimierza (53 km). W przeciwieństwie do pozostałych Ekstremalnych Dróg Krzyżowych w parafii św. Wacława odprawiona zostanie msza święta na rozpoczęcie o godzinie 17:00.

Parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu przygotowała trasę królewską, której patronem będzie św. Józef. Uczestnicy przejdą z Radomia do Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni-Kolonii. Organizatorzy tej trasy przewidzieli mszę świętą na rozpoczęcie i zakończenie.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa może być przełomem i zatrzymaniem się nad tym, co jest w moim życiu i co warto w nim zmienić - zachęca Marcin Hernik z Duszpasterstwa Akademickiego.

Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyjdą także m.in. z Tczowa, Szydłowca, Białobrzegów, Skarżyska-Kamiennej, Iłży, Wąchocka, Starachowic, czy Końskich.