Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W diecezji radomskiej zainaugurowano dzieło modlitwy w intencji powołań

czwartek, 25 marca 2021 17:53 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Z inicjatywy biskupa Marka Solarczyka, w rocznicę utworzenia diecezji radomskiej, ruszyła modlitewna sztafeta w intencji powołań. Pierwszym stacyjnym miejscem modlitwy była kaplica Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Mszy świętej przewodniczył bp Marek Solarczyk. W koncelebrze uczestniczyli m.in. bp Piotr Turzyński i ks. Jarosław Wojtkun, rektor seminarium duchownego.

W homilii bp Marek Solarczyk powiedział, że „gromadzi nas tutaj, w tak szczególny sposób intencja nowych powołań kapłańskich i zakonnych w diecezji radomskiej”. - Każdy z nas przechodzi swoją drogę powołania. Każdy z nas, niosących łaskę sakramentu święceń dobrze wie, kiedy to się rozpoczynało i w jaki sposób przebiegało – mówił ordynariusz radomski.

- Każdy z nas powinien zadać Chrystusowi pytanie: pomóż mi odczytać, co jest Twoją wolą, aby moje życie, i moje pragnienie kapłaństwa było dążeniem do świętości – mówił dalej ksiądz biskup Marek Solarczyk.

Bp Solarczyk wyraził nadzieję, że dzieło modlitwy w intencji powołań nie będzie trwało tylko przez następnych 31 dni, lecz będzie obecne w codziennych intencjach. - Abyśmy potrafili być tymi, którzy będą stawali wobec Boga i mówili: chcę być dla Ciebie – mówił ksiądz biskup.

Na koniec ksiądz biskup modlił się, aby Matka Boża orędowała za nami i wspierała dzieło modlitwy w intencji powołań do szczególnej służby Bogu, jakie jest podejmowanie w diecezji radomskiej od uroczystości Zwiastowania Pańskiego do Niedzieli Dobrego Pasterza.

Bartosz Fijałkowski, alumn czwartego roku w Wyższym Seminarium Duchownego w Radomiu wyraził radość, że została podjęta modlitewna sztafeta w intencji powołań. - Dla mnie to wyjątkowego dzieło, ponieważ będzie w nie zaangażowana cała diecezja, podobnie jak cała diecezja była zaangażowana w budowę seminarium duchownego. Teraz podejmujemy modlitewne dzieło w intencji powołań, ponieważ dostrzegamy powolny spadek liczby kleryków. Chcemy, aby to miejsce zawsze było zapełnione ludźmi, którzy chcą służyć Chrystusowi – powiedział al. Bartosz Fijałkowski.

W dzieło zaangażowały się parafie i zgromadzenia zakonne, a koordynatorem akcji jest ks. dr Paweł Gogacz, diecezjalny duszpasterz powołań. Każdego dnia jedna ze wspólnot podejmie szczególną troskę modlitewną w intencji powołań oraz będzie przewodziła duchowej wspólnocie wszystkich, pragnących włączyć się w to dzieło. - Jako uczeń szkoły średniej byłem zaangażowany w budowę seminarium duchownego. Teraz potrzebna jest kolejna budowa, czyli podjęcie modlitwy za nowe powołania – powiedział ks. Gogacz.

W najbliższych dniach dzieło modlitwy w intencji powołań podejmują parafie: bł. Annaurity i św. Michała Archanioła w Radomiu, MB Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej, czy św. Kazimierza w Radomiu.