Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk modlił się w intencji ochrony ludzkiego życia

czwartek, 25 marca 2021 20:00 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Msza święta pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka z podjęciem dzieła duchowej adopcji była kulminacyjnym momentem obchodów Dnia Świętości Życia. W trakcie nabożeństwa nastąpiło zawierzenie obrońców życia Maryi Matce Życia. Uroczystości odbyły się w kościele ojców bernardynów w Radomiu.

- W tym dniu świętości życia, tym bardziej widzimy, biorąc pod uwagę, to co nas otacza, jak bardzo ludzie są zamknięci na taką wrażliwość, na takie spojrzenie, na Boga a w ostateczności na życie. I dlatego stajemy z tą otwartością, gotowością i pragnieniem, aby chronić to co jest tajemnicą życia - mówił w homilii biskup Marek Solarczyk.

Dalej modlił się za wstawiennictwem Matki Bożej, abyśmy potrafili chronić ludzkie życie i być obrońcami tego co jest dziełem Boga. - Abyśmy każdy promyk, blask, jasność Bożej łaski potrafili obronić w nas i dla innych - powiedział ksiądz biskup.

Na koniec modlił, abyśmy byli wrażliwi na dar ludzkiego życia. - Prosimy i błagamy Matkę Bożą, aby pomagała nam to chronić, kiedy przeżywamy dzisiaj 29. rocznicę utworzenia diecezji radomskiej – zakończył bp Marek Solarczyk.

W trakcie liturgii zostały złożone deklaracje dotyczące podjęcia dzieła duchowej adopcji. - Wszystkie przyrzeczenia zostały złożone w darach ofiarnych a następnie przekazane do księgi życia, w której znajduje się ponad 8 tys. osób – powiedział ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w odpowiedzi na słowa św. Jana Pawła II z encykliki Evangelium Vitae ogłoszonej 25 marca 1995 roku. Tradycją tego dnia jest także podejmowanie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.

Z racji trwającego w diecezji radomskiej Roku Rodziny, po świętach Wielkanocnych rozpocznie się Jerycho Rodzin. Będzie ono okazją do modlitwy za małżeństwa i rodziny w parafiach.