Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Walerian, męczennik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Białaczów
Dziś jest: Środa, 14 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk: będąc blisko Boga stajemy się świadkami Zmartwychwstałego

niedziela, 04 kwietnia 2021 08:36 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Potrzebujemy bardzo osobistej relacji z Bogiem, a wówczas będziemy świadkami Zmartwychwstałego - mówił biskup radomski Marek Solarczyk, podczas Mszy świętej rezurekcyjnej w kościele Chrystusa Kapłana w Radomiu. To jedna z najmniejszych wspólnot parafialnych w diecezji radomskiej, licząca ok. 500 osób. Parafia jest kolejną stacją w ramach trwającego od 25 marca dzieła modlitwy w intencji powołań.

W homilii bp Solarczyk mówił, że "każdy z nas staje w Wielkanoc 2021 roku z historią i doświadczeniem własnego życia". - Św. Jan zapisał w swojej Ewangelii słowa Chrystusa: Jestem Drogą, Prawda i Życiem. W tym świetle dzisiejszego dnia brzmi to wyjątkowo. Na naszych drogach jest tyle wyjątkowych spotkań, darów, tajemnic obecności Boga, tajemnic tego wszystkiego, co jest również naszą tęsknotą i pragnieniami. I szukamy w tym wszystkim jasności, prawdy, próbujemy się w tym odnaleźć i ostatecznie stajemy wobec tajemnicy Zmartwychwstania, która przede wszystkim jest znakiem i darem życia. Życia, które my odczytujemy, życia, które chcemy zobaczyć z ufnością i nadzieją ale również i tego życia, a może przede wszystkim tego życia, którego słowa nie wyrażają - mówił ksiądz biskup Marek Solarczyk.

Biskup Solarczyk podkreślał, że każdy z nas potrzebuje osobistej relacji z Bogiem, bo wówczas staniemy się świadkami Zmartwychwstałego Chrystusa. - Głęboko wierzę, że każdy z nas, przeżywając ten Wielki Post, przeżywając Triduum, stając dzisiaj w tej Eucharystii, staje z wielką prośbą i nadzieją, że to będzie czas naszej bardzo osobistej bliskości z Bogiem, Jego życia, które nas umocni i z nas uczyni świadków - powiedział biskup radomski.

Parafia Chrystusa Kapłana w Radomiu jest kolejną stacją w ramach trwającego od 25 marca dzieła modlitwy w intencji powołań. W modlitewną inicjatywę biskupa Marka Solarczyka zaangażowały się parafie i zgromadzenia zakonne, a koordynatorem akcji jest ks. Paweł Gogacz, diecezjalny duszpasterz powołań. Każdego dnia jedna ze wspólnot podejmuje szczególną troskę modlitewną w intencji powołań. Modlitewny maraton zakończy się 25 kwietnia w radomskiej katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny.