Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Jerycho Rodzin. Modlitewny szturm w intencji rodzin

środa, 07 kwietnia 2021 12:56 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Sanktuarium M.B. Świętorodzinnej
Elżbieta Warchoł

Wielka modlitwa w intencji rodzin diecezji radomskiej rozpocznie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Mszy św. o godz. 11. 30 na rozpoczęcie Jerycha Rodzin będzie przewodniczył biskup radomski Marek Solarczyk. Uroczystości będzie transmitowało Radio Plus Radom. Jerycho potrwa do Święta Chrystusa Króla i zakończy się w radomskiej katedrze, 21 listopada. Po wszystkich parafiach diecezji będą peregrynowały dwie kopie obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej oraz relikwie św. Joanny Beretty Molli i św. małżonków Zelii i Ludwika Martin.

Jerycho będzie trwało przez 7 dni w każdym dekanacie. W każdej parafii 24 godziny. Rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18 w intencji świętości małżeństw, po liturgii jest adoracja dla małżeństw i rodzin. O godz. 21 Apel Jasnogórski, później adoracja młodzieży. O północy Msza św. rodziców za dzieci. Jerycho kończy się Mszą św., podczas której rodziny zostaną zawierzone świętej Rodzinie z Nazaretu.

Jerycho Rodzin rozpocznie się w dekanacie opoczyńskim: Studzianna - 11 kwietnia, Mroczków - 11/12 kwietnia, Sołek - 12/13 kwietnia, Białaczów - 13/14 kwietnia, Żelazowice, Libiszów - 14/15 kwietnia, Opoczno, parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - 15/16 kwietnia, Opoczno, parafia pw. św. Bartłomieja, Kraśnica - 16/17 kwietnia, Opoczno, parafia pw. NMP Królowej Polski - 17/18 kwietnia.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1 w Radomiu prosi też wszystkie osoby, które będą uczestniczyły w Jerychu Rodzin o spisywanie swoich wspomnień czy doświadczeń, z których ma w przyszłości powstać kronika.

Jerycho Rodzin to nawiązanie do Jerycha Różańcowego. Jest to inicjatywa modlitewna, której celem jest wsparcie rodzin w diecezji radomskiej. W Piśmie świętym czytamy o tym, jak Żydzi przez 7 dni oblegali potężne miasto Jerycho i tam pod wpływem cudownego wsparcia Bożego jego mury zostały obalone. W naszej rzeczywistości to nieustanna modlitwa w intencji rodzin przed Najświętszym Sakramentem, która trwa 7 dni i 7 nocy.