Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Słowo Pasterza Diecezji nt. Jerycha Rodzin. Transmisja ze Studzianny w Radiu Plus Radom

piątek, 09 kwietnia 2021 11:54 / Autor: Elżbieta Warchoł
archiwum fb/bpMSolarczyk
Elżbieta Warchoł

W niedzielę, 11 kwietnia o godz. 11.30 Radio Plus Radom przeprowadzi transmisję mszy świętej z sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka. Eucharystia zainauguruje modlitwę diecezji radomskiej w intencji rodzin.

Jerycho potrwa do Uroczystości Chrystusa Króla i zakończy się w radomskiej katedrze Opieki NMP, 21 listopada. Po parafiach diecezji będą peregrynowały dwie kopie obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej oraz relikwie św. Joanny Beretty Molli i św. małżonków Zelii i Ludwika Martin.

Jerycho będzie trwało przez 7 dni w każdym dekanacie, w każdej parafii przez 24 godziny. Codziennie w kolejnej parafii rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00 w intencji świętości małżeństw, po liturgii będzie adoracja dla małżeństw i rodzin. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski, później adoracja młodzieży. O północy msza św. rodziców za dzieci. Jerycho kończy się mszą św., podczas której rodziny zostaną zawierzone świętej Rodzinie z Nazaretu.

Pasterz Kościoła Radomskiego skierował do wiernych specjalną odezwę:

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 11 kwietnia 2021 roku, rozpoczniemy w naszej diecezji Jerycho Rodzin. Od Niedzieli Miłosierdzia do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, przez 32 tygodnie, będzie trwała modlitwa w kolejnych dekanatach, parafiach, naszych rodzinach. Pragniemy odnowić naszą wiarę i zawierzyć Bogu nasze życie.

Nasze dzieło będzie miało swój początek w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, a cudowny wizerunek Świętej Rodziny będzie towarzyszył naszej modlitwie na każdym etapie, aż do zakończenia w katedrze radomskiej pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Naszej Orędowniczce, Matce Kościoła i Rodziny, zawierzam ten wyjątkowy czas działania Bożej Łaski. Niech posługa duszpasterzy objawi ufność i przyniesie oddanie na wzór Św. Józefa. Niech Opieka Matki Bożej będzie wsparciem dla wszystkich rodzin i całej wspólnoty diecezjalnej. W tajemnicach radosnych będziemy zawierzać ofiarną miłość małżonków, oddaną troskę rodziców o wychowanie dzieci i młodzieży oraz umocnienie jedności w rodzinach. W tajemnicach światła będziemy dziękować za bogactwo duchowych darów we wspólnocie diecezjalnej, zaangażowanie tak wielu osób w liczne dzieła ewangelizacyjne, za wspólnoty formacyjne i modlitewne oraz różne dzieła charytatywne. Rozważając tajemnice bolesne, będziemy odnawiali naszą wrażliwość na duchowe dary, jakie nasi bracia i siostry przeżywają w łączności z Bogiem w tajemnicy choroby i cierpienia. W tajemnicach chwalebnych będziemy prosili o umocnienie naszego radomskiego Kościoła w mocy Ducha Świętego i zawierzymy Miłosierdziu Bożemu, tych którzy zakończyli już drogę ziemskiego życia.

Moi Drodzy! Wiemy, że własnymi siłami nie będziemy mogli naśladować Świętej Rodziny w umiłowaniu Boga i wypełnieniu Jego woli. Dlatego, wspólnie prośmy Matkę Bożą o opiekę nad nami i przez Jej wstawiennictwo poświęćmy Bogu siebie i wszystkich, z którymi pragniemy przeżywać wspólnotę życia i wiary.

            Wasz biskup Marek

Jerycho Rodzin rozpocznie się w dekanacie opoczyńskim: Studzianna - 11 kwietnia, Mroczków - 11/12 kwietnia, Sołek - 12/13 kwietnia, Białaczów - 13/14 kwietnia, Żelazowice, Libiszów - 14/15 kwietnia, Opoczno, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego - 15/16 kwietnia, Opoczno, parafia św. Bartłomieja, Kraśnica - 16/17 kwietnia, Opoczno, parafia NMP Królowej Polski - 17/18 kwietnia.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1 w Radomiu prosi też wszystkie osoby, które będą uczestniczyły w Jerychu Rodzin o spisywanie swoich wspomnień czy doświadczeń, z których w przyszłości powstanie kronika.

Jerycho Rodzin to nawiązanie do Jerycha Różańcowego. Jest to inicjatywa modlitewna, której celem jest wsparcie rodzin w diecezji radomskiej. W Piśmie świętym czytamy o tym, jak Żydzi przez 7 dni oblegali potężne miasto Jerycho i tam pod wpływem cudownego wsparcia Bożego jego mury zostały obalone. W naszej rzeczywistości to nieustanna modlitwa w intencji rodzin przed Najświętszym Sakramentem, która trwa 7 dni i 7 nocy.