Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. S. Adamczyk: w niedzielę inauguracja Jerycha Rodzin w diecezji radomskiej

piątek, 09 kwietnia 2021 14:25 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

W diecezji radomskiej 11 kwietnia rozpocznie się Jerycho Rodzin, czyli nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, która będzie trwała przez 7 dni w każdym dekanacie, zaś w każdej parafii 24 godziny. Statystyki są niepokojące. W Polsce występuje ok. 70 tys. rozwodów rocznie. Na tysiąc zawartych małżeństw, 350 się rozpada. Spada ilość związków sakramentalnych.

Inauguracja wydarzenia nastąpi w sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie. Mszy świętej transmitowanej przez Radio Plus Radom o godzinie 11.30 będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. W trakcie liturgii poświęci dwie kopie obrazu, które następnie będą peregrynować po parafiach diecezji radomskiej. Do kościołów dotrą również relikwie św. Joanny Beretty Molli i św. małżonków Zelii i Ludwika Martin.

Bp Marek Solarczyk w liście do wiernych napisał, że "Naszej Orędowniczce, Matce Kościoła i Rodziny, zawierza ten wyjątkowy czas działania Bożej Łaski". - Niech posługa duszpasterzy objawi ufność i przyniesie oddanie na wzór Św. Józefa. Niech Opieka Matki Bożej będzie wsparciem dla wszystkich rodzin i całej wspólnoty diecezjalnej. W tajemnicach radosnych będziemy zawierzać ofiarną miłość małżonków, oddaną troskę rodziców o wychowanie dzieci i młodzieży oraz umocnienie jedności w rodzinach. W tajemnicach światła będziemy dziękować za bogactwo duchowych darów we wspólnocie diecezjalnej, zaangażowanie tak wielu osób w liczne dzieła ewangelizacyjne, za wspólnoty formacyjne i modlitewne oraz różne dzieła charytatywne. Rozważając tajemnice bolesne, będziemy odnawiali naszą wrażliwość na duchowe dary, jakie nasi bracia i siostry przeżywają w łączności z Bogiem w tajemnicy choroby i cierpienia. W tajemnicach chwalebnych będziemy prosili o umocnienie naszego radomskiego Kościoła w mocy Ducha Świętego i zawierzymy Miłosierdziu Bożemu, tych którzy zakończyli już drogę ziemskiego życia - napisał ksiądz biskup Marek Solarczyk.

Ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin powiedział, że Jerycho Rodzin jest zaproszeniem dla wszystkich duszpasterzy, małżeństw i rodzin, młodzieży i narzeczonych, a także rodziców, babć i dziadków oraz wszystkich wiernych do odważnego zaangażowania się na rzecz małżeństwa i rodziny katolickiej. - Wśród intencji modlitewnych, które będą zanoszone za pośrednictwem Maryi Królowej Rodzin, są m.in. świętość i nierozerwalność małżeństw i rodzin, godność mężczyzn i kobiet, przebłaganie Boga za nieposzanowanie życia człowieka oraz godności i nierozerwalności małżeństwa, odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny - powiedział ks. Adamczyk.

Jerycho Rodzin w każdej parafii będzie się rozpoczynało się od celebracji mszą św. o godz. 18.00 w intencji świętości małżeństw. Po Eucharystii będzie adoracja dla małżeństw i rodzin a o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, później adoracja młodzieży. O północy zaplanowano mszę św. rodziców za dzieci. Jerycho kończy się liturgią, podczas której rodziny zostaną zawierzone Świętej Rodzinie z Nazaretu. Akt Zawierzenia przygotował bp Piotr Turzyński.

Jerycho Rodzin potrwa do 21 listopada 2021 roku. Z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych należy zachować normy sanitarne w czasie trwania Jerycha Rodzin.

Z księdzem Sławomirem Adamczykiem, diecezjalnym duszpasterzem rodzin rozmawiał Radosław Mizera:

Harmonogram Jerycha Rodzin w diecezji radomskiej TU:

Słowo Pasterza Diecezji nt. Jerycha Rodzin TU: