Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Eucharystia autostradą do nieba - WSD w Radomiu zaprasza na Dzień Skupienia!

środa, 14 kwietnia 2021 14:37 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

Zadajesz sobie pytania dotyczące wiary? Wśród nich pojawiają się pytania dotyczące Twojej osobistej drogi życiowej? Jeśli tak to weź udział w Dniu Skupienia Młodych Mężczyzn: "Eucharystia autostradą do nieba".

Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 17 kwietnia organizuje Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu. Całość spotkania odbędzie się online. Swoje słowo do uczestników skieruje bp Marek Solarczyk. Aby wziąć udział w dniu skupienia wystarczy dołączyć do grupy na FB radomskiego seminarium.

Przewodnikiem tego dnia będzie bł. Carlo Acutis (1991-2006), normalny nastolatek, kochający przyrodę, muzykę, grę na saksofonie. Jego pasją była informatyka, zajmował się programowaniem, edycją zdjęć, filmów, ewangelizował w Internecie, stworzył stronę poświęconą cudom eucharystycznym. On pokaże uczestnikom, że Eucharystia to rzeczywiście „autostrada do nieba”, a Kościół nie jest akwizytorem jakieś tandety.

 

Dni skupienia skierowane są do młodzieży męskiej, która zadaje sobie pytania dotyczące wiary, a wśród nich także pytania dotyczące osobistej drogi życiowej, młodzieży męskiej ze szkół średnich, przede wszystkim maturzystów, ale uczestnikami mogą być także uczniowie młodszych klas szkół średnich, bądź studenci czy młodzież pracująca. Zapraszeni są wszyscy, nawet ci, którzy nie myślą o powołaniu do kapłaństwa, ale chcą umocnić swoje chrześcijaństwo, bo potrzebny jest dobry sposób przeżywania Eucharystii, potrzebna nam jest odpowiednia ilość dobrej modlitwy, żeby układać się od wewnątrz. Najbliższy dzień skupienia zaplanowano online 17 kwietnia, kolejny 8 maja organizatorzy planują (jeśi pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna) zorganizować stacjonarnie.

PROGRAM - DZIEŃ SKUPIENIA 17 kwietnia (online):

10.00 - Powitanie,

10.15 - słowa bp. Marka Solarczyka,

10.30 - konferencja: "Oryginały czy fotokopie?",1

1.30 - adoracja i koronka do Bożego Miłosierdzia.