Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk dzieli się Słowem Bożym na dzień dobry

piątek, 16 kwietnia 2021 12:24 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Biskup Marek Solarczyk przyznał, że jedną z szans głoszenia Słowa Bożego są media społecznościowe. Biskup Radomski od ośmiu lat codziennie rano dzieli się swoją refleksją nad Ewangelią dnia z internautami.

W najbliższą niedzielę 18 kwietnia po raz piąty odbędzie się narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wydarzenie będzie też początkiem XIII Tygodnia Biblijnego, któremu w tym roku towarzyszą słowa: “Zgromadzeni na świętej wieczerzy”.

W ciągu tych 8 lat na twitterowym profilu księdza biskupa Marka ukazało się ponad 3 tysiące tweetów. - Jest to moja refleksja na temat Słowa Bożego, które płynie z Ewangelii danego dnia. Piszę o tym, co to Słowo oznacza dla mnie i dzielę się nim – powiedział w Kwadransie dla Pasterza bp Solarczyk.

Ksiądz biskup przyznał też, że jego komentarze w mediach społecznościowych są „świadectwem wrażliwości, tego wszystkiego, co niesie w sercu każdego dnia”. - Zachęcam w ten sposób innych ludzi do osobistej refleksji nad Bożym Słowem. I dlatego staram się to robić – powiedział bp Solarczyk.

Jego zdaniem internet daje też możliwość szybkiego i nieograniczonego przesyłania informacji. - To również narzędzie, które może służyć w dziele nowej ewangelizacji. Ludzie dzielą się swoją wiarą, relacją z Bogiem i jest to niezwykle bogate doświadczenie – stwierdził ksiądz biskup. Tweety są również umieszczane na Facebooku bpa Solarczyka.

Słuchacze i czytelnicy portalu Radia Plus Radom mogą dołączyć do grona sympatyków Księdza Biskupa Marka na twitterze: https://twitter.com/bpmsolarczyk?s=20