Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pierwsza Komunia Święta w diecezji radomskiej - wskazania duszpasterskie

piątek, 16 kwietnia 2021 14:52 / Autor: Radosław Mizera
Zdjęcie poglądowe
Radosław Mizera

Publikujemy wskazania pastoralne Biskupa Radomskiego dotyczące organizacji Pierwszych Komunii Świętych w naszej diecezji w bieżącym roku.

Należy roztropnie zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej - to jedna z propozycji biskupa Marka Solarczyka z okazji zbliżających się Pierwszych Komunii Świętych w diecezji radomskiej. Terminy i zasady przeżywania uroczystości mają ustalić duszpasterze w porozumieniu z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

 Poniżej publikujemy treść komunikatu:

Sprawowanie sakramentów świętych, w każdym czasie wymaga usilnej troski o przekazanie duchowego bogactwa łaski Boga oraz jest świadectwem odpowiedzialności wspólnoty Kościoła za owocne przygotowanie i godne przeżycie tajemnic wiary przez wiernych.Doceniając pragnienia duchowe dzieci oraz wyrażając wdzięczność dla rodziców, duszpasterzy, nauczycieli religii, innych osób zaangażowanych w przygotowanie dzieci do przyjęcia Sakramentu Pokuty i pierwszego pełnego uczestnictwa w Sakramencie Eucharystii, w związku z trwającą epidemią koronawirusa polecam:

1. Wszelkie spotkania przygotowujące dzieci do przyjęcia sakramentów i ich sprawowanie musi dokonać się z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

2. W trosce o zachowanie właściwej liczby zgromadzonych w kościele i zapewnienie bezpiecznych warunków podczas liturgii, należy roztropnie zwiększyć ilość dni i godzin przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

3. Uzgodnienie terminu i zasad przeżywania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej duszpasterze ustalą w porozumieniu z rodzicami dzieci.

Niech wstawiennictwo i opieka Matki Bożej, wspiera w podejmowanych staraniach oraz wyjedna obfite łaski dla dzieci, rodzin i wspólnot parafialnych.

† Marek Solarczyk

Biskup Radomski