Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Dzisiaj Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę - online

środa, 21 kwietnia 2021 10:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/MBoguslaw
Elżbieta Warchoł

Niestety, z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczne spotkanie zostało przeniesione do sieci. Dzisiaj o godz. 13.30 Mszy świętej z kaplicy Matki Bożej za pośrednictwem internetu będzie przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk.

Msza święta w intencji maturzystów będzie transmitowana na kanale youtube Jasnej Góry https://www.youtube.com/watch?v=wJFxJjTob9o oraz przez telewizję Trwam. Po Mszy świętej bp Marek Solarczyk zawierzy młodzież naszej diecezji opiece Pani Jasnogórskiej.

Każdego roku w Pielgrzymce maturzystów brało udział około trzech tysięcy uczniów z diecezji radomskiej.

W pierwsze trzy dni matur, czyli 4, 5 i 6 maja o godz. 6.00 w katedrze radomskiej bp Marek Solarczyk będzie sprawował msze święte w intencji maturzystów. Transmisja codziennie na antenie Radia Plus Radom.

W te same dni o godz. 19.00 w kaplicy Duszpasterstwa Akademickiego również będą sprawowane msze święte w intencji maturzystów, ale już od dzisiaj duszpasterze akademiccy przy ulicy Górniczej udzielają indywidualnego błogosławieństwa na czas matur wszystkim, którzy o to poproszą.

- Dzwoń, pisz, przychodź! Daj się omodlić. – zachęcają duszpasterze z DA. numery kontaktowe: +48 692 430 795 i +48 783 598 219.

Tegoroczny egzamin dojrzałości rusza 4 maja, a wyniki zostaną opublikowane 5 lipca.