Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Oazowicze zbierają pieniądze na remont "Betanii"

czwartek, 22 kwietnia 2021 13:55 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Ośrodek rekolekcyjny "Betania" w Pionkach potrzebuje wsparcia - w odświeżenie wnętrz zaangażowała się młodzież skupiona wokół Ruchu Światło - Życie, która ogłosiła zbiórkę pieniędzy w sieci i liczy na hojność.

"Betania" to bardzo ważne miejsce dla radomskiej oazy. Od prawie 30 lat ośrodek rekolekcyjny jest drugim domem dla młodzieży oazowej. W ciągu roku przez to miejsce przewija się ok. 1500 osób, które doświadczają tam miłości i bliskości Jezusa. To tam organizowane są spotkania w grupach, wakacyjne turnusy rekolekcyjne, oazy modlitwy, formacyjne spotkania ministrantów i szkoły animatora. - Niezwykłe miejsce, gdzie dokonują się cuda. Tutaj wiele osób odkryło swoje powołanie kapłańskie czy zakonne, ale tutaj też wiele osób zakochało się w sobie. Cudowne miejsce od wielu, wielu lat - mówi moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Krzysztof Dukielski.

Ceniony i bardzo lubiany ośrodek nadgryzł jednak ząb czasu. Budynek wymaga remontu. - Czas odbija swoje piętno na naszej "Betanii". Jednak dzięki ludziom dobrej woli wszystko może zmienić się na lepsze. Razem możemy sprawić, by "Betania" w Pionkach stała się prawdziwym centrum duchowości młodzieży w naszej diecezji - dodaje moderator.

Młodzież postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Ogłosiła w sieci zbiórkę pieniędzy i za pierwsze zebrane środki kupiła farby i pędzle, którymi zupełnie charytatywnie odświeżyła ściany, podłogi i łóżka. Z zebranych dotychczas ok. 10 tys. złotych udało się też kupić nowe prześcieradła i część materacy. Wymiany i doposażenia wymagają teraz pokoje sypialne. - Dzięki darczyńcom mogą one zyskać całkiem nowy wygląd. Ze smutnych pomieszczeń, w których znajdowały się tylko łóżka, przemienią się w kolorowe, jasne i przytulne sypialnie - mówi Beata Kurowska z diakonii komunikowania społecznego w Ruchu Światło - Życie:

Młodzież założyła sobie za cel zebranie ok. 49 tys. złotych. Dzięki pieniądzom będzie można kupić: materace, szafy, firanki i karnisze, pufy, stoliki i lampy.

Warto dodać, że to nie pierwsze działania remontowe w "Betanii". W ciągu ostatnich 5 lat udało się ocieplić budynek, wyremontować dach i wymienić ogrzewanie, wyremontować i wyposażyć kaplicę, przedsionek i łazienki oraz odświeżyć refektarz - mówi moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Krzysztof Dukielski:

Zbiórkę można wesprzeć dowolną kwotą. Wystarczy wejść na stronę internetową: https://zrzutka.pl/z/remontbetanii.