Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Grupa mężczyzn założyła Bractwo Dobrego Pasterza

czwartek, 29 kwietnia 2021 14:08 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/RADIO PLUS RADOM
Radosław Mizera

Od czterech lat w parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu działa grupa mężczyzn, która nie tylko pogłębia wiedzę religijną, ale również angażuje się w wiele projektów charytatywnych. To Bractwo Dobrego Pasterza.

Proboszcz parafii ks. Czesław Wawrzyńczak powiedział, że bractwo wzorowało się na działalności Rycerzy Kolumba. - Naszym celem jest m.in. niesienie pomocy potrzebującym, wspieranie działań charytatywnych na terenie parafii, oraz służba liturgiczna – powiedział ks. Wawrzyńczak:

Ks. Wawrzyńczak dodał, że grupa jest po to, by dawać świadectwo, czy przykład innym mężczyznom. - Cieszę się z zaangażowania naszych mężczyzn – powiedział ksiądz proboszcz:

Członkiem bractwa jest Tomasz Pysiak, socjolog i nauczyciel akademicki w Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej im. sługi Bożego Roberta Schumana w Radomiu. - Ta forma zaangażowania w parafii bardzo mi odpowiada. Umacniamy siebie pomagając innym. Można powiedzieć, że realizujemy się przez działania charytatywne. Pogłębiamy również swoją wiedzę religijną - powiedział pan Tomasz:

Mężczyźni spotykają się w pierwsze wtorki miesiąca. Spotkaniom towarzyszy formuła 3 razy 30 minut. Najpierw 30 minut adoracji Najświętszego Sakramentu, potem następuje omówienie tematu, wcześniej przygotowanego przez jednego z mężczyzn lub księdza. A całość kończy się omówieniem działań organizacyjnych.

Członkowie Bractwa Dobrego Pasterza spotykają się na integracyjnych wyjazdach. Biorą również udział w ogólnopolskiej pielgrzymce mężczyzn na Jasnej Górze. W planach mają włączenie się w dzieło wieczystej adoracji w kaplicy w Jedlni-Kolonii. Jest to miejsce całodobowej modlitwy w intencji rodzin w całej Polsce oraz na całym świecie.