Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wyrusz na pielgrzymkę śladami św. Józefa

piątek, 30 kwietnia 2021 13:07 / Autor: Michał Kaczor
fot. DA Radom
Michał Kaczor

Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zaprasza wszystkich mężczyzn na pielgrzymki śladami świętego Józefa. Pierwsza już 1 maja.

Pielgrzymki będą odbywały się w 8 pierwszych sobót miesiąca w 8 kościołach stacyjnych diecezji radomskiej. 1 maja pątnicy wyruszą z Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 do kościoła św. Józefa w Jedlni-Letnisku.

- Jest to dystans około 12 kilometrów. W czerwcu planujemy wybrać się do Krzyżanowic, a kolejnymi kościołami będą świątynie w Goździe Starym, Kuczkach, Radomiu, Zarzeczu, Kozienicach oraz Skarżysku-Kamiennej - mówi Maciej Rutkowski z Duszpasterstwa Akademickiego.

W Roku św. Józefa odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) oraz za spełnienie jednego z aktów pobożności:

- półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej (“Ojcze Nasz”) lub udział w dniu skupienia zawierającym rozważanie o Św. Józefie,

- spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,

- odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,

- codzienne powierzenie swojej pracy opiece św. Józefa i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy i starających się o jej godność,

- odmówienie Litanii do św. Józefa lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,

- modlitwę do św. Józefa we wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę (dzień poświęcony św. Józefowi).

8 pielgrzymek będzie przebiegało w różny sposób.- Główną formą ma być piesza wędrówka, jednak poszczególne trasy będziemy przemierzać w różny sposób, wspomagając się alternatywnymi formami podróżowania - rower, pociąg, czy komunikacja miejska - mówi Leszek Jaworski.

Marcin Hernik podkreśla, że celem pielgrzymki jest pokazanie mężczyznom postaci św. Józefa i podążanie jego śladami.

Pielgrzymi będą rozważali filary ojcostwa, które zostały zawarte w liście Patris Corde. Pierwsze spotkanie 1 maja. O godzinie 8:00 rozpocznie się adoracja, o 9:00 pielgrzymka wyruszy z DA przy ul. Górniczej 2, a na 12:30 zaplanowana jest msza święta w  kościele św. Józefa w Jedlni-Letnisku.