Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk zachęca kapłanów do wsparcia parafii w Majdowie

poniedziałek, 03 maj 2021 16:27 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie koło Szydłowca zadeklarowali wsparcie przy odbudowie plebanii, która została zniszczona w wyniku pożaru. Natomiast bp Marek Solarczyk zachęca kapłanów do materialnego wsparcia parafii i ks. Marka Maciążka

Przypomnimy, do zdarzenia doszło w sobotę, 24 kwietnia. Przed południem strażacy otrzymali zgłoszenie dotyczące pożaru na plebanii w Majdowie koło Szydłowca. Ogień pojawił się na nieużytkowanym poddaszu. Spłonęła część elewacji drewnianego budynku. Strażacy musieli skuć tynki, by nie doszło do kolejnego pożaru. W akcji gaszenia ognia uczestniczyło 12 jednostek Państwowej i Ochotniej Straży Pożarnej.  

Drewniany budynek nadaje się do rozbiórki, a ksiądz proboszcz stracił wyposażenie mieszkania. Bp Marek Solarczyk zachęca kapłanów do materialnego wsparcia parafii w Majdowie i ks. Marka Maciążka.

„Drodzy Księża,

w minioną sobotę, w południe, dotarła do nas dramatyczna informacja o pożarze plebanii w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Majdowie. Drewniany budynek, odnowiony pieczołowicie przed 20 laty, został znacznie zniszczony. Także część wyposażenia i rzeczy księdza proboszcza nie nadaje się do użytku. Służby ustalają jeszcze przyczynę zdarzenia a ubezpieczyciel, już w sobotę, rozpoczął czynności w celu sprawnej i rzetelnej likwidacji powstałych szkód.

Dziękuję wszystkim, którzy wyrazili słowa otuchy Księdzu Markowi, bądź też zadeklarowali pomoc. Jednocześnie pragnę zachęcić Księży do materialnego wsparcia wspólnoty i księdza Marka Maciążka, czy to bezpośrednio, czy też poprzez wpłatę dobrowolnej ofiary na rachunek bankowy.

W uzgodnieniu z księdzem proboszczem proszę, by datki dla parafii wpłacano na konto parafialne, w banku BNP Paribas, nr rachunku 67 1600 1462 1837 4070 4000 0001. Natomiast środki do dyspozycji księdza proboszcza będą przyjmowane, do końca maja, na subkonto kurialne Funduszu Jedności Kapłańskiej, w banku PKO BP, nr rachunku 82 1020 4317 0000 5002 0276 5048, z dopiskiem: dla księdza Marka.

Za podjętą solidarność kapłańską i okazywaną pomoc, składam serdeczne: Bóg zapłać!

Bp Marek Solarczyk”