Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk modlił się w intencji Ojczyzny w skarżyskiej Ostrej Bramie

poniedziałek, 03 maj 2021 18:34 / Autor: Magdalena Król
fot. Bazylika Mniejsza Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku - Kam./Facebook
Magdalena Król

W poniedziałek, 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski bp Marek Solarczyk przewodniczył mszy świętej w intencji Ojczyzny w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Przed mszą delegacje władz województwa świętokrzyskiego oraz przedstawiciele żołnierzy Armii Krajowej złożyli wiązanki pod tablicą upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

W poniedziałek w sanktuarium o godz. 9:30 sprawowana była msza święta za ojczyznę, której przewodniczył bp. Marek Solarczyk

– Dzisiaj, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, stajemy przede wszystkim z wdzięcznością, że świątynia Boga otwarła się w niebie. Boże łaski zostały ofiarowane naszej Ojczyźnie. Już ponad 1050 lat od momentu chrztu Polski. Jak wiele znaków, jak wiele darów, jak wiele owoców, jak wiele tajemnic obecności, działania i zwycięstwa mocy Boga. I w tym wszystkim ten wyjątkowy znak z nieba – Niewiasty obleczonej w słońce: Maryi, Matki Bożej, ale i naszej Matki, Królowej, ale i Piastunki tych wszystkich tajemnic Boga, które przeżywamy osobiście, rodzinnie, parafialnie, diecezjalnie, ale i w całej naszej Ojczyźnie, wśród Polaków. My dzisiaj to świętujemy. – mówił w homilii bp Marek Solarczyk.

Bp Marek Solarczyk kończąc homilię zachęcił do dobrego przygotowania się do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

– Wykorzystajmy te 133 dni, abyśmy 12 września, w jakikolwiek sposób dane nam będzie uczestniczyć w tajemnicy beatyfikacji Kard. Stefana Wyszyńskiego, mogli w naszych sercach i duszach zawołać: „Ojcze, przyrzekamy! Dziękujemy, bo pokazałeś nam Maryję!”. Matko, zawierzamy Ci to wszystko co jest, co było i co będzie. Amen - zakończył biskup.