Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Więcej ludzi w kościołach. Rząd znosi niektóre obostrzenia

wtorek, 04 maj 2021 07:05 / Autor: Magdalena Król
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Rząd ogłosił luzowanie obostrzeń związanych z pandemią.  Od wtorku, 4 maja, w życie wejdą kolejne zmiany, dotyczące liczby osób w kościołach.

Od 4 maja zwiększy się liczba uczestników mszy i nabożeństw. Dotychczas przepisy mówiły o jednej osobie na 20 metrów kwadratowych. Teraz w kościele może przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Jednak nadal w pierwszych dniach maja w restauracjach nie będzie jeszcze możliwości organizacji przyjęcia dla gości po Pierwszej Komunii Świętej oraz po ślubie.

Natomiast od 15 maja działalność będą mogły wznowić obiekty gastronomiczne, które mają ogródki na świeżym powietrzu.

- Od połowy maja mamy już możliwość dopuszczenia organizacji przyjęcia w ramach ogródków na zewnątrz lokalu i tutaj obowiązuje limit do 25 osób. Zalecamy noszenie maseczki szczególnie w kościele, czyli w pomieszczeniu wewnętrznym -  mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Przyjęcia po Pierwszej Komunii Świętej oraz po ślubie będą mogły odbywać wewnątrz lokalu, ale nadal w reżimie sanitarnym. To nastąpi dopiero 29 maja. Wtedy limit osób wyniesie 50.