Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk: Drodzy maturzyści, jesteście w naszych sercach i modlitwach

wtorek, 04 maj 2021 06:51 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Biskup Marek Solarczyk przewodniczył dzisiaj mszy świętej w radomskiej katedrze w intencji maturzystów.

- Drodzy maturzyści, jesteście w naszych sercach i modlitwach. Stajemy razem z wami przy Panu Bogu, prosząc o potrzebne łaski - powiedział.

Od wtorku do czwartku biskup Marek Solarczyk będzie sprawował msze święte za maturzystów w radomskiej katedrze. Dziś abiturienci zmierzą się z językiem polskim.

- Kiedy prześledzić jeszcze raz dzisiejszą Ewangelię, chociaż zaczyna się od słów, aby nie trwożyło się serce, że Chrystus przekazuje pokój, za chwilę pokazuje źródło tego wszystkiego, co my również - a może przede wszystkim - wyrażamy w słowie w określeniu "pokój", a w tym zawiera się całe bogactwo życia, harmonia, nadzieja, siła. Jakże ważne jest, abyśmy dzisiaj, poprzez tę Eucharystię, potrafili doświadczyć tej bliskości, ufając w jej owoce. Jakże ważne jest, aby tak jak Chrystus mówi o tym, że idzie do Ojca i to niesie większą siłę tej bliskości, abyśmy my gromadząc się, przywołując naszych świętych patronów, kierując naszą życzliwość, modlitwę do maturzystów i wielu innych osób, potrafili im ofiarować obecność Boga - mówił biskup.

- Jesteśmy tutaj, aby wszystko nasze było w Bogu. Dlatego zawierzamy te intencje i z całą nadzieją też patrzymy na to wszystko, co przypomina dzisiaj pierwsze czytanie. W tych wyjątkowych słowach podsumowujących wyprawę misyjną Barnaby i Pawła, że kiedy wrócili do Antiochii, do miejsca, gdzie byli wyznaczeni do dzieła, które spełnili. Niech się spełni to dzieło w życiu maturzystów, w każdym, kto dzisiaj prosi o Boże Błogosławieństwo i otrzymuje ten wyjątkowy dar bliskości i mocy Boga - mówił dalej biskup radomski.

Na koniec Eucharystii biskup zwrócił się bezpośrednio do maturzystów.

- Drodzy maturzyści, jesteście w naszych sercach i modlitwach. Stajemy razem z wami przy Panu Bogu, prosząc o potrzebne łaski - powiedział.

Msze święte w intencji maturzystów będą celebrowane we wtorek (4 maja), środę (5 maja) oraz czwartek (6 maja) rano, o godzinie 6:00.

Transmisje z mszy przeprowadzi Radio Plus Radom (Radom - 90.7 FM, Końskie i Opoczno - 94 FM oraz Kozienice - 97.9 FM).