Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Marek Solarczyk modlił się w intencji pielęgniarek i położnych

środa, 12 maj 2021 15:28 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Z okazji przypadającego 12 maja Dnia Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych biskup radomski Marek Solarczyk przewodniczył w ich intencji Mszy św. Liturgia z udziałem diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia ks. Konrada Wójcika, ks. Marka Kujawskiego, dyrektora Hospicjum Królowej Apostołów oraz ks. Przemysława Wójcika, kapelana Radomskiego Szpitala Specjalistycznego sprawowana była w kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu. We Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele środowiska pielęgniarek i położnych z pocztem sztandarowym Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Przybył także dr Mieczysław Szatanek z Izby Lekarskiej Delegatura w Radomiu. Przybyłych na liturgię powitał ks. Konrad Wójcik diecezjalny duszpasterz służby zdrowia:

Trudno w słowach wyrazić całe bogactwo waszego oddania, poświęcenia, misji i powołania, tym bardziej człowiekowi, który nie jest ani pielęgniarzem, ani tym, bardziej położnym - mówił we wstępie do Mszy św. do zgromadzonych w radomskiej farze biskup Marek Solarczyk. Zawierzam to wszystko co jest waszym życiem, to wszystko co jest wpisane w waszą posługę, waszą troskę, oddanie, miłość. Zawierzam tę wspólnotę i te środowiska, w których jesteście, przeżywacie swoje powołanie. Oczywiście skoro wy, to i pacjenci - podkreślił bp radomski Marek Solarczyk. Prosimy o łaskę zdrowia, o umocnienie dla nich, o wytrwanie i błogosławieństwo dla was. I o szacunek wyrażony w każdej przestrzeni tego życia związanego z pacjentami, ale również i wpisanego w życie naszej ojczyzny i wykonywanego zawodu - powiedział biskup Marek Solarczyk. W homilii biskup radomski Marek Solarczyk dziękował pielęgniarkom i pielęgniarzom oraz położnym za ich służbę życiu. Mówił między innymi:

Na zakończenie Mszy świętej podziękowania złożyła Małgorzata Sokulska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Radomiu:

Msza święta sprawowana była także w intencji bp. seniora Adama Odzimka w 36 rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.