Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Górlicki zdobywcą tytułu "Polak Roku 2020" w Wilnie

czwartek, 13 maj 2021 15:49 / Autor: Radosław Mizera
foto: ks. Zbigniew Niemirski/GN
Radosław Mizera

Ks. prałat Wojciech Górlicki, kapłan diecezji radomskiej, który od 30 lat pracuje na Wileńszczyźnie, został zwycięzcą plebiscytu dziennika "Kurier Wileński". Tytuł "Polak Roku 2020" został przyznany 11 maja, zaś gala finałowa - z powodu obostrzeń sanitarnych - odbędzie się w późniejszym czasie.

Ks. Górlicki jest proboszczem parafii Apostołów Piotra i Pawła w Wilnie. Wcześniej pracował w Ejszyszkach i w Szumsku, a w Kowalczukach zbudował kościół. Z kolei w wileńskiej dzielnicy Nowa Wilejka tworzył nową parafię i odbudowywał tamtejszą zniszczoną świątynię.

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim tym, którzy na mnie głosowali, bo przede wszystkim to jest ich zasługa, że dostałem ten tytuł. Jestem wdzięczny za to, że cenią moją posługę. Jest mi bardzo miło – cytuje ks. Górlickiego "Kurier Wileński".

Głosowanie na kandydatów do tytułu „Polak Roku 2020” odbywało się do końca grudnia.

– Wynik plebiscytu nie był zaskoczeniem. Ogromne gratulacje dla księdza Wojciecha Górlickiego, który tyle lat pracuje tutaj, na Wileńszczyźnie. Ten wynik potwierdza regułę, że tytuł Polaka Roku zdobywają albo osoby duchowne, nauczyciele, albo politycy, działacze samorządowi. Ten rok 2020, bardzo trudny, potwierdza, że ludzie w tym bardzo trudnym okresie zwracają się do Boga, do kapłanów, którzy niezmiennie duchowo wspierali i nadal nas stale wspierają – powiedział redaktor naczelny „Kuriera Wileńskiego“ Robert Mickiewicz.