Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Bp Solarczyk zachęcił do częstego przyjmowania Komunii Świętej

czwartek, 03 czerwca 2021 15:00 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

- Każda Eucharystia jest biciem Bożego serca – powiedział bp Marek Solarczyk, który celebrował Mszę świętą w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po liturgii wokół radomskiej katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny przeszła procesja Bożego Ciała.

W homilii bp Marek Solarczyk mówił, że kiedy przyjmujemy Komunię Świętą, wówczas możemy wyraźniej usłyszeć bicie Bożego serca we wspólnocie całego Kościoła. Mówił, że „dzisiaj stajemy z tęsknotą, aby to pragnienie stawało się mocniejsze”.

Biskup Solarczyk dziękował również za sprawowane sakramenty Mszy świętej. - Dziękujemy szafarzom tego sakramentu, kapłanom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy gromadzą się, sprawiają i potwierdzają w naszym kapłańskim życiu, jak to jest ważne, kiedy wy bracia i siostry, w różnych porach dnia, tajemnicach waszego życia, w różnych momentach tego co świat przeżywa, stajecie z tym wyjątkowym pragnieniem, otwarciem i wrażliwością na to, co Boże. Kiedy pomagacie innym to przeżywać. Kiedy niesiecie w sobie tęsknotę, aby to się dopełniło w taki sposób, który będzie budował innych, będzie przed wszystkim uświęcał serce człowieka oddanego Boga. Niech to będzie dzień święta Eucharystii, niech to będzie wdzięczność, że możemy trwać przy Bogu – mówił ksiądz biskup Marek Solarczyk.

W tym roku z powodu obostrzeń sanitarnych nie odbyła się centralna procesja Bożego Ciała ulicami Radomia. Uliczne nabożeństwa odbyły się zaledwie w dwunastu parafiach.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z procesji Bożego Ciała, które odbyły się w parafii katedralnej, farnej i św. Jadwigi Królowej.