Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Alojzy Gonzaga, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłowiec, Wysoka
Dziś jest: Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Wydarzenia

Ks. dr Piotr Zamaria awansowany na stopień porucznika

piątek, 11 czerwca 2021 17:21 / Autor: Radosław Mizera
Fot. Krzysztof Stępkowski
Radosław Mizera

Mszą św. w katedrze polowej w Warszawie zainaugurowali obchody święta Służby Ochrony Państwa funkcjonariusze i pracownicy tej formacji. Eucharystii przewodniczył ks. dr Piotr Zamaria.

Następnie na dziedzińcu Belwederu odbyły się uroczystości z udziałem m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Szef MSWiA, zwracając się do funkcjonariuszy SOP, zaznaczył, że pełnią służbę „w formacji fundamentalnie ważnej, formacji odpowiedzialnej za sprawne funkcjonowanie państwa polskiego”:

– Ochraniacie najważniejsze konstytucyjnie osoby w państwie – pana prezydenta, pana premiera, marszałka Sejmu, Senatu, ochraniacie najważniejsze budynki państwa polskiego; ochraniacie naszych zagranicznych gości, przywódców zagranicznych, którzy odwiedzają nasze państwo. To są rzeczy niesłychanie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa państwowego, z punktu widzenia prestiżu państwa – zaznaczył Kamiński.

Dodał, że to dzięki funkcjonariuszom SOP najważniejsi przywódcy polityczni mogą bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki konstytucyjne – obowiązki wobec państwa, Narodu i jego obywateli. Choć zawsze w cieniu, codziennie jesteście na pierwszej linii. Często udzielacie również w trybie nagłym wsparcia wysokim urzędnikom państwowym, których bezpieczeństwo jest zagrożone. Zawsze czynicie to skutecznie, szybko, profesjonalnie. Zawsze na Służbę można liczyć – dodał.

Paweł Olszewski, komendant Służby Ochrony Państwa zwracając się do oficerów awansowanych na I stopień oficerski, zaznaczył, że nie ma wątpliwości, iż nominowani dziś oficerowie „będą godnie, dumnie i z satysfakcją budować należny formacji wizerunek i jak najlepiej reprezentować Służbę Ochrony Państwa”.

Podczas piątkowej uroczystości 22 funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa zostało mianowanych na pierwszy stopień oficerski. Z okazji święta SOP miało również miejsce wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wśród oficerów awansowanych na stopień porucznika był kapłan diecezji radomskiej, ks. dr Piotr Zamaria, kapelan Służby Ochrony Państwa.