Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wykłady w Szkole Biblijnej dla Dorosłych w Radomiu zakończone

środa, 16 czerwca 2021 13:33 / Autor: Magdalena Król
alumn Dawid Bukalski, WSD Radom
Magdalena Król

W niedzielę, 13 czerwca, odbyło się uroczyste zakończenie wykładów w Szkole Biblijnej dla Dorosłych im. św. Hieronima w Radomiu.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 wykładem dr Leszka Wianowskiego pt. Bóg jako Pan dziejów. Wykład miał miejsce w kościele przy seminarium. Później słuchacze szkoły spotkali się na tradycyjnej kawie.

- Najważniejsze, że jesteście, że udało się uratować wykłady i wspólnotę – mówił ks. Kucharski inicjator i rektor szkoły.

O godz. 19 w kościele pw. Chrystusa Kapłana znajdującym się przy Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się Eucharystia kończąca rok wykładów. Wraz z wykładowcami szkoły koncelebrowało ją pięciu neoprezbiterów: ks. Dominik Idziak, ks. Krystian Korba, ks. Dominik Kowalewski, ks. Kacper Piotrowski-Stajniak i ks. Krzysztof Wiśniewski Cor. Były to dla nich niecodzienne kolejne „Prymicje”, jak mówili, tym razem we wspólnocie szkoły, z którą są bardzo związani. Wszyscy oni, podobnie jak nowowyświęceni diakoni diecezji radomskiej, tj. Damian Gajownik, Filip Kochanowski, Emil Komorek i Artur Spasiński byli zaangażowani w Kleryckim Kole Dzieła Biblijnego Diecezji Radomskiej wspomagając moderatora w apostolacie biblijnym w diecezji, uczestnicząc w wykładach, dbając o ich przebieg.

Na zakończenie mszy św. księża neoprezbiterzy udzielili wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa. Ks. Kucharski w ramach podziękowań wręczył od stowarzyszenia księżom neoprezbiterom „Nowy Leksykon Biblijny” z nadzieją, że służył im będzie w kapłańskim nauczaniu i szerzeniu apostolatu biblijnego w diecezji. Pogratulował też nowym diakonom przyjętych 12 czerwca święceń diakonatu, życząc im owocnej służby w radomskim kościele. Ks. Kucharski podziękował na końcu wszystkim słuchaczom Szkoły Biblijnej dla Dorosłych za ich wytrwałość pomimo trudnego czasu epidemii oraz gorliwość w poznawaniu Objawienia Bożego obecnego na kartach Biblii.

- Tegoroczne wykłady nie kończą naszych spotkań, jeśli Bóg pozwoli zapraszam już dziś na kolejny rok wykładów, które zainaugurujemy 10 października, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca - mówił ks. Kucharski.

Po słowach moderatora głos zabrali szczęśliwi słuchacze szkoły, dziękując ks. Kucharskiemu i wszystkim wykładowcom za to, że nie zostawili ich w trudnym czasie epidemii, ale byli z nimi choć w wymiarze online.