Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W sobotę nocna pielgrzymka mężczyzn do Błotnicy

środa, 16 czerwca 2021 16:30 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

W najbliższą sobotę, 19 czerwca, o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej wyruszy pielgrzymka męska. Swój udział w nocnej wędrówce zapowiedział biskup Marek Solarczyk.

Do sanktuarium w Starej Błotnicy mężczyźni będą maszerować po raz piętnasty, tym razem pod hasłem "Józef i Maryja normalna rodzina". Pielgrzymka rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57, a zakończy Mszą świętą o godz. 6.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy mówi ks. Wiesław Lenartowicz, opiekun Rycerzy Kolumba:

Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątnikom: okolicznościową opaskę odblaskową, gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach, toalety wyposażone w płyn do dezynfekcji, ubezpieczenie NNW oraz transport autokarowy z Błotnicy do Radomia.

Zapisy będą prowadzone za pomocą formularza zamieszczonego na stronie (TUTAJ) oraz w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 przed kościołem MB Częstochowskiej wyjaśnia ks. Lenartowicz: 

Przy zapisie wymagane są: dowód osobisty, pisemna zgoda rodzica lub opiekuna – w przypadku osób niepełnoletnich.

Dobrowolna ofiara w wysokości 30 złotych na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych, natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieło “Łuczniki dla Afryki”

Pątnicy powinni być wyposażeni w maseczki ochronne na twarz i nos, elementy odblaskowe i okrycia przeciwdeszczowe.