Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlińsk
Dziś jest: Poniedziałek, 27 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

"Rodzina - uzależnienia - wolność". W piątek wyruszy pielgrzymka do Niepokalanowa

wtorek, 22 czerwca 2021 10:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Pielgrzymka Radom - Niepokalanów
Michał Kaczor

W piątek już po raz 32. wyruszy piesza pielgrzymka z Radomia do Niepokalanowa. W tym roku będzie jej towarzyszyło hasło "Rodzina - uzależnienia - wolność".

Radom szczepienia

Pielgrzymka w intencji trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa wyruszy już po raz 32. W tym roku hasłem będzie "Rodzina - uzależnienia - wolność".

- Autorem hasła jest ks. Marek Dziewiecki, który jest ojcem duchowym tej pielgrzymki. W Roku Świętego Józefa przyświeca nam idea i troska o świętość rodzin i żeby były wolne od wszelkich używek. Chcemy w tym roku szczególnie na to postawić akcent modlitewny i prosić Pana Boga o wolność w rodzinie od uzależnień - mówi ks. Krzysztof Bochniak, kierownik pielgrzymki.

Do udziału w pielgrzymce są zaproszeni wszyscy. Osoby niepełnoletnie muszą jednak mieć opiekuna.

- Zaproszeni są wszyscy, którym ta intencja jest bliska. To nie jest tak, że musimy mieć problem z uzależnieniami. Wystarczy troska, bo widzimy gdzieś obok takie problemy. Każdy dorosły może wziąć udział w pielgrzymce, a osoby niepełnoletnie pod opieką rodziców - dodaje ks. Bochniak.

Ks. Krzysztof Bochniak podkreśla, że udział w takiej pielgrzymce może być też świadectwem dla młodych ludzi.

- Często młodzież, która bierze udział w pielgrzymce, uczy się trzeźwości dzięki konferencjom, przykładom i świadectwom, ale też broni się później swoją postawą wypływającą z tego ruchu pielgrzymkowego - mówi.

Pielgrzymka wyrusza 25 czerwca. Można zapisać się także w ostatniej chwili.

- Zapisy są otwierane na godzinę przed rozpoczęciem pielgrzymki, czyli o godzinie 8 rano, bo msza święta w katedrze jest o 9:00 pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka, ale można też zapisać się mailowo radom.niepokalanow @ gmail.com - mówi ks. Bochniak.

Jeśli ktoś nie może bezpośrednio wziąć udziału w pielgrzymce, to organizatorzy będą transmitowali konferencje na profilu Diecezji Radomskiej. Warto też włączyć się w modlitwę duchową.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej: