Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

W niedzielę rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Pomagamy misjonarzom!

piątek, 16 lipca 2021 10:08 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MIVA Polska
Elżbieta Warchoł

Kierowcy w Polsce  pomagają misjonarzom. 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy!

Od 18 do 25 lipca 2021 będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich - informuje MIVA Polska. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

Do udziału w akcji zachęca bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji:

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa organizowany jest przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu, a odbywa się pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Tegoroczna XXII edycja Tygodnia przebiegać będzie pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. To właśnie podczas Tygodnia św. Krzysztofa szczególnie promowana jest „Akcja św. Krzysztof 1 gr za 1 km”, dzięki której misjonarze otrzymują potrzebne środki transportu. ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska:

Tylko w ubiegłym roku MIVA Polska zrealizowała 78 projektów na 137 różnych pojazdów w 26 krajach świata. Łączna suma przekazanej w 2020 roku pomocy od MIVA Polska na pojazdy misyjne wyniosła: 3. 711.370 zł.