Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Wydarzenia

50 lat kapłaństwa ks. kan. Adama Radzimirskiego

piątek, 16 lipca 2021 15:39 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W Szydłowcu odbył się odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas uroczystości jubileusz 50-lecia kapłaństwa obchodził ks. kanonik Adam Radzimirski, wieloletni proboszcz miejscowej parafii św. Zygmunta.

Radom szczepienia

Dzisiaj w farze św. Zygmunta w Szydłowcu metropolita częstochowski abp Wacław Depo przewodniczył mszy świętej z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. – Dzisiaj przy dorocznym odpuście w naszej farnej świątyni czcimy Matkę Bożą Szkaplerzną, a zarazem jubileusz kapłański ks. Adama, dziękując Bogu za tę maryjną duchowość naszych wspólnot rodzinnych i kościelnych, które wewnętrznie kształtowały i kształtują każdą i każdego z nas – mówił arcybiskup.

W czasie Eucharystii wierni modlili się też za swojego byłego proboszcza, ks. kanonika Adama Radzimirskiego obchodzącego w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Ks. kanonik pochodzi z parafii św. Stanisława w Wierzbicy. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1971 roku. Przez 27 lat pełnił funkcję proboszcza parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, był także dziekanem dekanatu szydłowieckiego.

Parafianie cieszą się nadal obecnością i posługą duszpasterską księdza jubilata na emeryturze i są mu szczególnie wdzięczni za zaangażowanie na rzecz tworzenia rodzinnej atmosfery w parafii:

Ks. kanonik Adam Radzimirski wspomina swoje zawołanie na obrazku prymicyjnym i pracę na kolejnych wikariatach (Niekłań, GarbatkaLetnisko, Skarżysko-Kamienna, Radom) i probostwach (Skarżysko-Kamienna, Wojciechowice, Tarłów i od 6 września 1992 Szydłowiec):

W homilii arcybiskup Wacław Depo podkreślił troskę ks. Radzimirskiego o zachowanie piękna zabytkowego kościoła św. Zygmunta i przeprowadzone prace konserwatorskie. Jak wyjaśnił, chodzi o remont kościoła od szczytów dachu po fundamenty, odnowienie stropu z wizerunkiem św. Zygmunta oraz wnętrza świątyni począwszy od głównego ołtarza czy poliptyku z 1509 roku z obrazem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W dzisiejszej uroczystości wzięli udział księża wyświęceni w 1971 roku, byli wikariusze, przyjaciele i przedstawiciele wspólnot i stowarzyszeń działających przy parafii św. Zygmunta.