Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

Wydarzenia

Grupa Cerrad przekazała wyposażenie dla Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym

niedziela, 18 lipca 2021 09:59 / Autor: Magdalena Król
fot. Grupa Cerrad/cerrad.com
Magdalena Król

Już zakończył się etap wyposażania wnętrz części pokoi w Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym, prowadzonych przez Caritas Diecezji Radomskiej. Akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu sponsorów, w tym Grupie Cerrad.

Grupa Cerrad przekazała niezbędne wyposażenie do aranżacji pokoju wychowanek domu dziecka, w tym m.in.: łózka, biurko, tapety czy żyrandole. Dziewczynki same były inicjatorkami aranżacji, tworząc własne projekty przy pomocy kartki i kolorowych kredek. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej przedsiębiorstwo przekazało również swoje produkty na wyposażenie kuchni oraz trzech łazienek. Remont ten był wymuszony przez surowe przepisy prawa.

- Pomoc potrzebującym jest wpisane w DNA Grupy Cerrad. Na przestrzeni lat zaangażowaliśmy się przecież w ponad 100 inicjatyw społecznych. Nie mogliśmy więc przejść obojętnie obok potrzebującej wsparcia organizacji, która znajduje się w naszej okolicy. Wsparcie najmłodszych i zapewnienie im lepszego startu jest dla nas bardzo ważnym filarem działalności, ponieważ zależy nam, aby małymi gestami czynić wiele dobrego i zachęcać do tego innych. Robimy wszystko co możemy, by wspierać lokalną społeczność i być dobrym sąsiadem. – mówi Halina Bąk, Pełnomocnik Zarządu ds. CSR w Grupie Cerrad. 

Jest to inicjatywa w ramach wewnętrznego programu grantowego w Grupie Cerrad, Pomagajmy Razem. W jego założeniach każdy z pracowników mógł zgłosić wniosek o dofinansowanie do własnej inicjatywy, której celem jest działalność w zakresie biznesu odpowiedzialnego społecznie. Już wkrótce poznamy kolejne akcje skierowane do społeczności lokalnej.