Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wielka radość w radomskim seminarium duchownym!

poniedziałek, 19 lipca 2021 13:19 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Sześciu alumnów zostało przyjętych w pierwszym terminie na pierwszy rok Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Wszyscy to tegoroczni bądź ubiegłoroczni maturzyści.

- Towarzyszy nam dzisiaj radość, bo przychodzą do seminarium duchownego mężczyźni, którzy w trudnej sytuacji społecznej i kulturowej chcą ofiarować swoje życie Bogu – powiedział ks. dr Marek Adamczyk, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

Do seminarium duchownego został przyjęty Szymon Figarski z parafii bł. Annuarity w Radomiu. - Taką fundamentalną myślą skierowania kroków do seminarium była chęć oddania swojego życia Bogu, i ludziom, którzy tworzą wspólnotę Kościoła. To właśnie ideały Kościoła ukształtowały moje życie i nadały sens. Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie formacja w Ruchu Światło-Życie – powiedział Szymon Figarski.

Hubert Popis pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej. - Kościół zajmuje szczególne miejsc w moim życiu. Do tej decyzji dojrzewałem powoli. Takim punktem zwrotnym były rekolekcje powołaniowe, które odbyły się w seminarium duchownym. Było kilka takich momentów, gdzie myślałem o kapłańskie, wśród nich były dobre przykłady księży, których spotkałem w swoim życiu – powiedział Hubert Popis.

Jakub Kord z parafii Świętej Jadwigi Królowej w Radomiu przyznał, że o powołaniu myślał od dłuższego czasu. - Walczyłem z różnymi myślami w klasie maturalnej. Były wątpliwości. Ta myśl była wypierana w mojego serca, ale w końcu wybrałem drogę do kapłaństwa. W tym wszystkim pomógł przykład dobrych kapłanów – powiedział Jakub Kord ze Skautów Europy.

Do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu zostali przyjęci również: Przemysław Banasik z parafii św. Doroty w Petrykozach koło Opoczna, Maciej Mosionek z parafii św. Pawła w Radomiu, Jakub Kowalczyk z parafii św. Mikołaja w Końskich. Ostateczny termin zgłoszeń do seminarium duchownego upływa 18 września 2021 roku.