Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Dołącz do pielgrzymów z Kozienic! Zapisy od niedzieli

piątek, 23 lipca 2021 10:23 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Od najbliższej niedzieli w parafii Św. Krzyża w Kozienicach można zapisywać się na pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy z Kozienic 4 sierpnia. 

W środę 4 sierpnia pątnicy z Kozienic już 31. raz wyruszą na Jasną Górę, a od niedzieli ruszają zapisy na pielgrzymkę. Będzie można zapisać się w zakrystii po każdej niedzielnej mszy, a od poniedziałku także w kancelarii od 18:30 do 19:30.

Będzie to kolejna pielgrzymka w czasie pandemii. Jedną z konsekwencji panującego stanu sanitarnego jest to, że pielgrzymi nocują pod namiotami, a nie w domach u gospodarzy, którzy co roku ich przyjmowali. - Jest to podwójny trud, który już drugi rok z rzędu podejmą pielgrzymi - zauważa ks. Wiesław Janowski, dyrektor kozienickiej pielgrzymki.

Od wielu lat pielgrzymi z Kozienic modlą się o wyniesienie na ołtarze kozieniczanki, założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Ponadto tematem tegorocznej pielgrzymki jest Maryja Nadzieją Rodzin. 

Pierwszą noc pątnicy z Kozienic spędzą w Jedlni Kościelnej, a drugiego dnia dotrą do Radomia. Swój cel osiągną 13 sierpnia w piątek.

Zachęcamy do wysłuchania całości rozmowy z ks. Janowskim na temat zbliżającej się pielgrzymki: