Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

25 lipca Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych

sobota, 24 lipca 2021 11:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KEP
Elżbieta Warchoł

25 lipca decyzją Ojca Świętego Franciszka w całym Kościele obchodzimy – w tym roku po raz pierwszy – Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Odwagi i siły do radosnego realizowania swojego powołania oraz pełni życia życzy sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych:

W swoim Orędziu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych Papież Franciszek napisał między innymi: (... ) chciałbym powiedzieć Ci, że jesteś potrzebny do tworzenia, w braterstwie i przyjaźni społecznej, jutrzejszego świata: tego, w którym będziemy żyć – my, wspólnie z naszymi dziećmi i wnukami – kiedy ustanie burza. Wszyscy „bądźmy aktywni w rehabilitacji i wspieraniu zranionych społeczeństw” (tamże, 77). Wśród rozmaitych filarów, które muszą dźwigać tę nową konstrukcję, znajdują się trzy, które Ty, lepiej niż inni, możesz pomóc wznieść. Trzy filary: marzenia, pamięć i modlitwa. Bliskość Pana da siłę, także najbardziej kruchym spośród nas, aby wyruszyć w tę nową drogę: drogami marzeń, pamięci i modlitwy.