Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Pielgrzymi z Kozienic zbliżają się do Radomia

czwartek, 05 sierpnia 2021 10:12 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Pielgrzymi z Kozienic po porannej mszy i śniadaniu w Jedlni ruszyli w dalszą drogę. Przed nimi wejście do Radomia.

Od lat grupa kozienickich pielgrzymów pierwszą noc spędza w Centrum Rekolekcyjnym "Zacisze" w Jedlni. O to, żeby czuli się w nim jak najlepiej dba właścicielka Jadwiga Warchoł:

Pierwszego dnia pielgrzymi przebyli najkrótszy odcinek, bo około 20 kilometrów. To czas na przyzwyczajenie nóg do trasy i wejścia w pielgrzymkowy rytm:

Zarówno wczoraj jak i dziś pielgrzymom towarzyszy deszcz, jednak takie sytuacje są wpisane w dolę pielgrzyma i nikomu szczególnie nie przeszkadzają:

Po dopięciu wszystkich spraw organizacyjnych przed pielgrzymami kolejne wyzwanie, czyli wejście do Radomia. Mówi ks. Wiesław Janowski - dyrektor pielgrzymki:

Grupa kozienicka ze wszystkich z Diecezji Radomskiej ma najdłuższą drogę do Częstochowy. Jak zachować dobrą kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną, aż do samej Jasnej Góry?

Sukces do sprawnej pielgrzymki to dobra organizacja, na co grupa 18 nie może narzekać. Każdy ma określone zadanie, do którego sumiennie się przykłada. Na przykład Marcin kieruje ruchem:

Jest też specjalna grupa opiekująca się bagażami:

 Nie mniej ważne zadanie spoczywa na grupie muzycznej, do której należy Weronika:

Od jutra grupa kozienicka będzie kontynuować drogę razem z grupą radomską, a cel chcą osiągnąć 13 sierpnia.

Jednak grupy pielgrzymów z naszej diecezji to nie jedyne, które w najbliższych dniach będziemy mogli spotkać w regionie. Dzisiaj na teren diecezji radomskiej weszły dwie grupy pielgrzymki podlaskiej. Jedna przekroczyła Wisłę w Puławach , a druga w Dęblinie i za dwa dni spotkają się w Ciepielowie. Apelujemy do kierowców jadących dzisiaj drogą krajową 12, aby zwolnić i zachować szczególną ostrożność mijając pielgrzymkowy korowód.

Od poniedziałku do środy (9-11.08) przez naszą diecezję przejdzie także pielgrzymka warszawska, która podążać będzie trasą: Nowe Miasto nad Pilicą - Poświętne - Paradyż.