Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Modlitwa o owoce beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

wtorek, 07 września 2021 11:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Członkowie Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej modlili się o owoce beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Mszy świętej w kościele św. Stefana w Radomiu przewodniczył i homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk.

Świątynię zbudowano jako wotum wdzięczności Prymasowi Tysiąclecia. Cześć kardynałowi Wyszyńskiemu oddano przez fakt uformowania bryły kościoła na wzór rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu, która była tytularnym kościołem kardynalskim Prymasa Polski.

W homilii biskup Solarczyk mówił, że znajdujemy się na ostatnim odcinku naszego oczekiwania na beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Mówił, że jego zaufanie stało się znakiem obecności, trwania i wierności, jaką Bóg niesie i ofiarowuje człowiekowi. - Dzisiaj chcemy za to dziękować. Ufamy i stajemy z naszym pragnieniem i nadzieją, że przywołując orędownictwo księdza kardynała, będziemy nieść tę wrażliwość i ufność – mówił biskup Marek.

W dalszej części homilii zwrócił uwagę, że „tajemnica wierności i trwania przy Chrystusie, dzięki Maryi, była kolejnym motywem wpisanym w życie Prymasa Tysiąclecia”. - Ta, która prowadzi człowieka najpewniejszą drogą, aby przez Nią odkrył i przyjął Boga. Niech ta Eucharystia będzie okazją do naszej wdzięczności Bogu za dary, które nam ofiarował – powiedział ksiądz biskup.

W trakcie spotkania omówiono przygotowania do obchodów 25-lecia Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, które odbędą się 20 listopada 2021 roku. Omówiono także przygotowania do spotkań rejonowych, które będą poświęcone promocji myśli i nauczania Prymasa Tysiąclecia.

Akcja Katolicka jest dziś prężną organizacją katolików świeckich, która swymi korzeniami sięga 20-lecia międzywojennego. Obecna jest w każdej polskiej diecezji. Celem Akcji Katolickiej jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej jej członków oraz współpraca świeckich z hierarchią w realizowaniu misji Kościoła. W diecezji radomskiej istnieje 18 parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej, w których działa 316 członków.