Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Akcja Katolicka organizuje wyjazd na Narodowy Marsz Życia

środa, 08 września 2021 15:30 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej i Środowisko Inicjatywa organizują wyjazd na Narodowy Marsz Życia w Warszawie, który odbędzie się w niedzielę, 19 września.. Chętni mogą wyjechać autokarami z Radomia.

Akcja Katolicka i Środowisko Inicjatywa zachęcają do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Życia i Rodziny w Warszawie. Marsz rozpocznie się o godzinie 11.30 na Placu Zamkowym. Przejście do kościoła p.w. Świętego Krzyża przy ul. Krakowskie Przedmieście 3. Marsz zakończony Mszą świętą o godz. 13.00, a następnie konferencją Ks. Dominika Chmielewskiego.

Organizatorzy wskazują, że dopóki Marsz dla Życia i Rodziny będzie szedł przez Polskę, dopóty pozostanie on okazją do zamanifestowania swojego poparcia dla ochrony życia na wszystkich jego etapach oraz przywiązania do rodziny, rozumianej w zgodzie z prawem naturalnym, jako trwały, stabilny i nierozerwalny związek jednej kobiety i jednego mężczyzny. Takie środowisko to bowiem najlepsze miejsce do prawidłowego rozwoju młodego człowieka, jego wzrostu duchowego, psychicznego i intelektualnego. Nic nie zastąpi dziecku rodziny opartej na stabilnym fundamencie miłości rodziców. Żyjemy w czasach, w których próbuje się podważać oczywiste dla wszystkich pokoleń fakty.

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej i Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizują wyjazd autokarami z Placu Jagiellońskiego o godz. 9.00. Koszt ponoszony przez uczestników wynosi około 15 zł.

Chętnych prosimy zgłaszać do piątku 17 września włącznie, pod następującymi numerami telefonów:

609 198 959 (Teresa Połeć, Prezes DIAK)

696 499 549 (ks. Andrzej Jędrzejewski, Asystent DIAK)