Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Wydarzenia

Pielgrzymka seniorów, chorych, strażaków i zbrojeniówki do Ostrej Bramy

piątek, 10 września 2021 14:34 / Autor: Magdalena Król
Fot. Radio Plus Radom
Magdalena Król

W poniedziałek, 13 wrzesnia do sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej będą pielgrzymować osoby starsze i chorzy z dekanatów: szydłowieckiego, wierzbickiego i skarżyskiego, ale ks. prałat Jerzy Karbownik, kustosz sanktuarium zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy.

Radom szczepienia

Pielgrzymkę rozpocznie śpiew Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Pannie o godz. 10.00, następnie o godz. 10.30 konferencja duchowa, a godz. 11.00 modlitwa różańcowa, a o godz. 12.00 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Henryka Tomasika z udzieleniem sakramentu chorych, poświęceniem leków i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę, 19 września br. odbędzie się Pielgrzymka Strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ich rodzin z powiatu skarżyskiego i sąsiednich miejscowości. O godz. 12.00 zbiórka przed Ostrą Bramą z pocztami sztandarowymi, o godz. 12.15 zawierzenie się Matce Bożej, o godz. 12.30 Eucharystia, poświęcenie samochodów i wspólna grochówka strażacka.

Natomiast w sobotę, 25 września Krajowa Sekcja Przemysłu Zbrojeniowego NSZZ Solidarność zaprasza na 26. Pielgrzymkę Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium w Ostrej Bramie. Eucharystii będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk. Początek o godz. 10.30.