Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Rozniszew
Dziś jest: Niedziela, 26 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Radom będzie gościł największych polskich biblistów

piątek, 10 września 2021 14:47 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Na temat inspiracji biblijnych w nauczaniu i pasterskiej służbie kard. Stefana Wyszyńskiego, będą dyskutować uczestnicy 58. Sympozjum Biblistów Polskich, które odbędzie się w dniach 13-15 września w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Radom szczepienia

Spotkanie rozpocznie się wieczorem, 13 września od walnego zebrania Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Następnego dnia Mszy świętej dla uczestników zjazdu będzie przewodniczył ksiądz biskup Marek Solarczyk. W trakcie pierwszej sesji wystąpią: ks. prof. Henryk Witczyk z referatem "Inspiracje biblijne w nauczaniu i pasterskiej służbie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia" oraz ks. prof. Waldemar Chrostowski powie o Błogoslawionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim jako promotorze Biblii i studiów biblijnych.

W drugiej części sesji wystąpią: ks. dr hab. Marcin Kowalski, prof. dr hab. Krzysztof Pilarczyk. W programie dnia dla chętnych jest także zwiedzanie najciekawszych miejsc w Radomiu.

Nowością zjazdu będą konwersatoria w 3 zespołach dotyczące: prezentacji kryteriów szóstego wydania Biblii Tysiąclecia, i programu warsztatów biblijnych ukierunkowanych na samowychowanie. Ponadto ks. dr hab. Roman Bogacz i ks. dr Roman Mazur przedstawią temat "Pełna Konkordancja do Biblii Greckiej".

Z ks. dr Jackiem Kucharskim, wykładowcą Pisma Świętego w radomskim seminarium i organizatorem zjazdu rozmawiał Radosław Mizera: