Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Ceramika Paradyż upamiętniła beatyfikację Prymasa Tysiąclecia

piątek, 10 września 2021 16:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ceramika Paradyż upamiętniła beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Firma wyprodukowała limitowaną edycję płytki ceramicznej z wizerunkiem Prymasa Tysiąclecia. Poinformował o tym Stanisław Tępiński, współzałożyciel przedsiębiorstwa i odznaczony Orderem Świętego Grzegorza Wielkiego najwyższej klasy.

- Zawsze staramy się upamiętniać ważne wydarzenia w dziejach kraju i świata. Na płytce ceramicznej uwiecznialiśmy m.in. wszystkie wizyty św. Jana Pawła II do Polski, jego beatyfikację i kanonizację. Trudno wyobrazić sobie, by tak ważne wydarzenie, jakim jest beatyfikacja kard. Wyszyńskiego, który tyle lat prowadził skutecznie Polskę przez mroki komunizmu, żeby tego faktu nie umieścić na płytce – mówił Stanisław Tępiński, który był gościem Radia Plus Radom.

Płytki są oprawiane w ozdobne ramki. Ich nakład wynosi 500 sztuk. Połowa z nich została przekazana wiernym w trakcie mszy świętej, która była odprawiana przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Opocznie.

Kaplica znajduje się przy ul. Ogrodowej. Inicjatorem jej powstania był abp Zygmunt Zimowski, a fundatorami Bogusława i Stanisław Tępińscy. Ks. kan. Mieczysław Głogowski, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, przypomina, że kaplica poświęcona została 6 sierpnia 2014 roku. Od tamtego czasu co roku sprawowane są tam msze święte, w których licznie uczestniczą okoliczni mieszkańcy.